Retrovíkend v Národním muzeu: Hry i soutěže pro celou rodinu

Národní muzeum připravilo pro rodiny s dětmi na sobotu 30. července 2016 doprovodný program k právě probíhající výstavě Retro v Nové budově Národního muzea. Tentokrát je pro návštěvníky přichystán den plný stavění a skládání z dílků stavebnic, řešení hlavolamů a soutěžení o ceny. Retroden se stavebnicí je otevřený všem, kteří si chtějí připomenout hry svého dětství a seznámit s nimi i svoje děti či vnoučata.

Retroherna na výstavě RETRO v Nové budově Národního muzea Foto: e-Newspeak

Retroherna na výstavě RETRO v Nové budově Národního muzea
Foto: e-Newspeak

 

 

Každý si někdy hrál se stavebnicí, ať s jednoduchými dřevěnými kostkami nebo složitými mechanickými stavebnicemi. Stavebnice vždy skvěle zabaví a na výstavě RETRO v Nové budově Národního muzea lze zjistit, že to platilo již od počátku minulého století. Z této doby dokonce pocházejí některé stavebnice, se kterými si dodnes hrají děti a někdy i dospělí. Retroden se stavebnicí vybídne návštěvníky k zapojení fantazie při tvorbě z dílků stavebnic MERKUR, SEVA, ALFA, ROTO či k řešení hlavolamů firmy TOFA. Připraveny jsou malé soutěže pro jednotlivce i celodenní soutěž pro rodiny o originální stavbu. Soutěžit se bude o ceny od firem Igráček, Vista či Kovap.

 

 

Program

11.00–17.00 hod.

 

Celodenní soutěž o nejkreativnější výtvor

Čtyři druhy „retrostavebnic“ nabízí nekonečně mnoho možností k tvorbě, které jsou omezené snad jen fantazií stavitele. Zúčastněte se celodenní soutěže pro celou rodinu o ceny v kategorii o nejzajímavější výtvor ze stavebnic MERKUR, SEVA, ALFA nebo ROTO.

 

Lámejte si hlavy s hlavolamy

Kdo odhalí nejrychleji tajemství hlavolamu a dostane se na stupně vítězů? Pojďte si vyzkoušet své dovednosti s hlavolamy od firmy TOFA.

 

Postav, vyrob, slož…

Postavte nejvyšší věž z dřevěných kostek nebo stavebnice SEVA, objevujte fyzikální zákony pomocí stavebnice Merkur, složte nejzajímavější zvíře ze stavebnice ALFA nebo dopravní prostředek ze stavebnice ROTO. Nenechte si ujít zábavu pro malé i velké.

 

Akce se koná v sobotu 30. července 2016 od 11.00 do 17.00 hod. v Nové budově Národního muzea (Vinohradská 1, 110 00 Praha 1). Vstupné je v ceně běžné vstupenky do muzea.

Další informace na www.nm.cz.

 

 

Zdroj: Národní muzeum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.