Retro sporáky pro stylové kuchyně

Máte rádi retro styl a chcete si v tomto duchu zařídit své bydlení? Pak se nejspíš při realizaci kuchyně potýkáte s problémem pořízení vhodných spotřebičů, které budou ladit s dobovým nábytkem nebo jeho replikami. Novinková řada sporáků značky Hotpoint, která se na českém trhu objeví v průběhu léta, může tento problém zčásti vyřešit. Vzhled volně stojících sporáků jasně odkazuje na inspiraci těmi z 50. let minulého století, ale jejich funkčnost již zcela odpovídá současným parametrům.

Stylový retro sporák Hotpoint HT5VM4A (AN) EA v antracitové barvě se hodí pro moderní i retro kuchyň Foto: Hotpoint, oficiální zdroj

Stylový retro sporák Hotpoint HT5VM4A (AN) EA v antracitové barvě se hodí pro moderní i retro kuchyň
Foto: Hotpoint, oficiální zdroj

 

Nové sporáky Hotpoint skvěle zapadají do současného trendu kuchyní designovaných ve stylu mládí našich babiček, ale mohou se stát zajímavým artefaktem, který oživí i kuchyňskou linku v jednoduchém minimalistickém provedení. Specifický vzhled s romantickými zaoblenými tvary není ale jejich jedinou výhodou. „I když je šířka sporáku pouhých 50 cm nabízí srovnatelnou kapacitu pečícího prostoru a varného pole jako samostatné vestavné spotřebiče s šířkou 60 cm. Ovládání umístěné na přední straně zbytečně nepřekáží při manipulaci s hrnci a varný prostor může být využit beze zbytku,“ uvádí Martina Křižáková, produktová specialistka značek Hotpoint a Indesit.

 

Co mohou sporáky nabídnout

Požadavky moderního vaření splňují sporáky na jedničku: rozměry v x š x h – 85 x 50 x 60 cm, energetická třída A, multifunkční horkovzdušná trouba s bezpečnostními celoskleněnými dvířky s dvojitou výplní, stylovou analogovou minutkou s nastavením začátku a konce pečení, knoflíkové ovládánís 11 programy (Horký vzduch 3v1, Gratinování, Gril, Rozmrazování, Moučníky, Pizza, Tradiční, Spodní ohřev, Spodní ohřev s ventilátorem, Horní ohřev a světlo), varná deska se 4 zónami – u plynového sporáku včetně jednoho rychlého a jednoho úsporného hořáku, automatického zapalování v knoflíku a bezpečnostní pojistky plynu; u sklokeramického sporáku se dvěma zónami s průměrem 145 mm a dvěma o průměru 180 mm a ukazatelem zbytkového tepla. Nechybí ani praktické doplňkové vybavení jako plně výsuvná zásuvka na uložení plechů, u plynových sporáků skleněný poklop varné desky, nerezové drátěné pojezdy, plech a pečící rošt. Díky tomu hrdě konkurují i prémiovým vestavným verzím varných desek a trub.

Barevné provedení starobílá v kombinaci s bronzovými prvky a antracitová se stříbrnými detaily skvěle zapadají do dřevěných tónů nebo pastelových kuchyní a vytváří dojem elegantního vybavení dávných dob s příjemnou vřelou atmosférou.

 

 

Zdroj: Hotpoint

2 komentáře

  • Pavelková on 19.2.2017 at 14:52

  Odpovědět

  Dobry den,zajímá mě cena tohoto retro sporáku

   • Redakce on 19.2.2017 at 20:21
   • Autor

   Odpovědět

   Hezký den,
   rozpětí cen jednotlivých sporáků a jejich prodejce najdete např. na https://sporaky.heureka.cz/f:q:ariston*;4978:20120/

   Vaše redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.