Relaxační víkend pro maminky s dětmi

Také máte někdy pocit, že potřebujete vypnout? Že už je toho zkrátka moc a stačí jen malá banalita a vybuchujete? Prostě si to vypnutí dopřejte! Třeba na rodinném víkendu s ajurvédou, jógou, aromaterapií a tvořením. Kombinace harmonizující jógy, vynikajícího ajurvédského jídla, masáží a zábavy vám umožní to nejcennější – věnovat čas sobě samým. Nejbližší víkend proběhne na Statku Břežany v termínu 10. – 12. 2. 2017 a je určen jak ženám, tak i jejich dětem, pro které je rovněž připraven atraktivní program. Nasbíráte na něm nejen síly, ale také spoustu zajímavých informací.

Relaxační víkend  Foto: Zdraví v harmonii, oficiální zdroj

 

Asi všechny máme jasnou představu, jak by měla vypadat harmonie a vyváženost – ať už v našem životě, rozdělení pozornosti mezi nás x partnera x děti, či v jídle. Jenže jak toho všeho dosáhnout v reálném světě? Jak stihnout poletovat mezi tolika našimi „já“ a ještě obstát a ideálně zazářit? Skvělým začátkem je začít myslet více samy na sebe. Takový víkendový pobyt s kamarádkou a dětmi může být balzámem na tělo i duši.

Vyrazte na rodinný víkend (10. – 12. 2. 2017) do zimní pohádky statku v Břežanech a užijte si léčivou moc jógy, nasbírejte informace o tom, jak funguje ajurvéda – nejstarší léčivý systém světa, nahlédněte pod pokličku aromaterapie či se nechte hýčkat masáží. Ani děti nepřijdou zkrátka – pro ně bude připravena kreativní dílna plná tvoření, dětská jóga s cvičitelkou či společné vyřádění na čerstvém vzduchu. 

Relaxační víkend  Foto: Zdraví v harmonii, oficiální zdroj

 

 

Víkend, na kterém (se) vypnete

Po organizování několika podobných víkendů mě nadchla zpětná vazba účastnic, i celková pohoda, kterou jsme spolu utvořily. Právě proto, jsme se rozhodly pokračovat, a také v roce 2017 nabídnout několik speciálně zaměřených víkendů. Tento první, únorový (10. – 12. 2. 2017) bude koncipován jako rodinný, jsou na něm vítány maminky i s dětmi a program je tomuto složení rovněž přizpůsoben“, vysvětluje pořadatelka a ajurvédská terapeutka Tereza Lindauerová a dodává: „Cílem tohoto víkendu je relax, protažení těla speciálními jogínskými asánami, ochutnání lahodné ajurvédské stravy, a celková pohoda. Přizváni budou také zajímaví hosté – aromakouč, který doplní víkend o voňavý workshop, cvičitelka jógy pro děti a další.

Více informací načerpáte tady.

Relaxační víkend  Foto: Zdraví v harmonii, oficiální zdroj

 

Kdo je Mgr. Tereza Lindauerová

Vystudovala fakultu Dálného východu na Filosofické fakultě v Praze a původně ji to vlastně táhlo k čínské medicíně. Během objevování tajů fungování čínské medicíny se Tereza dostala k ajurvédě a bylo jasno. Ta ji svou zdánlivou jednoduchostí zcela učarovala a ve spojení s jógou, kterou už mnoho let praktikuje, to byla kombinace, která ji nadchla a nadšení trvá dodnes. Své ajurvédské znalosti sbírala nejprve jako samouk, vlastně začala ajurvédským vařením a kurzem indické kuchyně, pak se ale zamilovala do masáží a ajurvédských procedur, které se rozhodla zblízka si prohlédnout a studovat na Srí Lance, kterou si rychle oblíbila. V Čechách je Tereza věrnou následovnicí MUDr. Martiny Ziskové, kterou uznává a respektuje nejen jako ajurvédského odborníka, ale i skvělého člověka, který jí pomáhá na cestě za poznáním.

V současné době se Tereza zaměřuje na ajurvédskou diagnostiku  – pomocí pulzu díky níž určuje individuální konstituci svých klientů a pak jim na míru vytváří plán na životní styl, stravování, cvičení atd. Právě to je totiž základem ajurvédy, žijte, jezte a užívejte koření a byliny podle své konstituce a máte naději, že váš život bude zdravý a plnohodnotný. Dále dělá ajurvédské masáže a také víkendy, kde se snaží jednoduše propojit základy ajurvédy a jógy. A co Tereze na ajurvédě učarovalo nejvíc? Tento pět tisíc let starý systém není žádné dogma – můžete ho začlenit do života celý, nebo jen pár procent a vždy to má dobrý efekt a umí obohatit váš život.

Mgr. Tereza Lindauerová  Foto: Nina Vránová/Zdraví v harmonii, oficiální zdroj

 

 

Zdroj: Zdraví v harmonii

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.