Red dot award pro Nikon

Hned tři z výrobků společnosti Nikon získaly Cenu společnosti Red Dot za produktový design v rámci prestižních cen „red dot award: product design 2015″ sponzorovaných německým designérským centrem Design Zentrum Nordrhein Westfalen. Pokročilé fotoaparáty s výměnnými objektivy Nikon 1 J4 a Nikon 1 S2 a kompaktní digitální fotoaparát COOLPIX S6900 se tak dočkaly uznání za svou kvalitu a design.

Logo Red Dot Design Awards  Oficiální zdroj: Nikon

Cena „red dot award: product design“ se stala celosvětově jedním z nejdůležitějších a nejprestižnějších designových ocenění. Letos přihlásili designéři a společnosti z 56 zemí do soutěže celkem 4 928 produktů. Ceny byly uděleny výrobkům uvedeným v posledních dvou letech, které vynikly v devíti oblastech designu včetně inovace, funkce, ergonomie, ekologie a odolnosti.

Vítězné výrobky si budou moci prohlédnout návštěvníci speciální výstavy, která se bude konat od 30. června do 26. července 2015 v Red Dot Design Museum v prostorách památky světového kulturního dědictví Zeche Zollverein v německém Essenu.

 

Nikon 1 J4

Nikon 1 J4 se vyznačuje excelentním výkonem funkce sledování objektu se světově nejrychlejším* sériovým snímáním s frekvencí přibližně 20 obr./s při automatickém zaostřování.Tento fotoaparát s výměnnými objektivy nabízí snímání statických snímků, pořizování videozáznamů i editační funkce v kompaktním a lehkém těle. Je vybaven dotykovým TFT LCD monitorem pro intuitivní ovládání a vestavěným připojením Wi-Fi® pro jednoduchý přenos a sdílení kvalitních snímků.

* Mezi digitálními fotoaparáty s výměnnými objektivy, které jsou k dispozici k 2. dubnu 2015. Podle průzkumu společnosti Nikon.

Nikon 1 J4 Foto: Nikon, oficiální zdroj

 

Nikon 1 S2

Nikon 1 S2 nabízí nováčkům v kategorii výměnných objektivů možnost snadno pořizovat nádherné snímky. Tento kompaktní fotoaparát s minimalistickým designem je k dispozici ve čtyřech barevných variantách, mimo jiné v červené a žluté, spolu s odpovídajícími objektivy.

Nikon 1 S2 Foto: Nikon, oficiální zdroj

 

COOLPIX S6900

COOLPIX S6900 je kompaktní digitální fotoaparát vybavený 12x optickým zoomem a řadou funkcí, které uživatelům umožňují pořizovat autoportréty. Jsou mezi nimi výklopný a otočný LCD monitor, který podporuje snímání z podhledu i nadhledu, vestavěný stojánek a přední tlačítko spouště. Výborně se ovládá a je vybaven skvělými funkcemi včetně ovládání pomocí gest, které umožňuje ovládat fotoaparát na dálku pomocí dlaně, a vestavěného připojení Wi-Fi® a funkce NFC pro snadné sdílení.

Nikon COOLPIX S6900  Foto: Nikon, oficiální zdroj

 

 

 Zdroj: Nikon

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.