RawFest 2015: 2. ročník největšího festivalu rawfood láká na živou čabajku, nivu se sinicemi i neobvyklou svíčkovou

Již loňský ročník celosvětově největšího festivalu zaměřeného na tzv. živou stravu rostlinného charakteru – rawfood, ale i zdravého životního stylu, sportu a inspirace se těšil velkému zájmu veřejnosti. Netradiční pochoutky, které si díky úpravám zastudena či při nízkých teplotách zachovávají maximum výživných látek, vitamínů i původní chuti a aroma, si  zde našly mnoho nových příznivců. Pokud jste se s „raw“ jídly ještě neseznámili, máte možnost. Nabídne i sportovní vyžití a tréninky se světovým šampionem ve freestyle parkouru Timem Shieffem. Program okoření hudební koncerty, divadlo a zábava pro rodiny s dětmi.  RawFest 2015, jež se bude konat 6. – 7. června na pražské Štvanici, už pomalu odemyká svou pomyslnou bránu.

RawFest 2015 navštíví i průkopnice živé stravy Mimi Kirk Foto: RawFest, oficiální zdroj

RawFest 2015 navštíví i průkopnice živé stravy Mimi Kirk
Foto: RawFest, oficiální zdroj

 

Festival se ponese ve znamení nejnovějších trendů v oblasti zdravého životního stylu a především pak fenoménu s názvem rawfood. Nabídne ochutnávky menu vyhlášených raw restaurací a dalších výtečných pochoutek a nápojů z ovoce, zeleniny, semínek a oříšků zpracovaných za nízkých teplot do 42 až 45 °C. Jak se rawfood připravuje, předvedou přední odborníci na raw kuchyni – v čele s americkou průkopnicí živé stravy Mimi Kirk.

. „Speciálně pro letošní ročník RawFestu jsme přichystali exkluzivní pochoutku – živou čabajku ze sušených rajčátek, oříšků, semínek a  koření. Tato delikatesa se bude podávat s raw hořčicí a kvašeným zelím. Představíme také další vybraná živá jídla jako třeba raw svíčkovou, nivu se spirulinou (vzplývavá vláknitá sinice, na rozdíl od běžných sinic vyžadující k životu naprosto čistou vodu. Je  přírodním zdrojem koncentrovaných, netoxických a snadno vstřebatelných živin, osmi základních aminokyselin, proteinů a vitamínů A, B1, B2, B6, B12 E a K), kmínový a pikantní nakládaný sýr, plněné tortily, ale i raw dorty, zmrzliny, chia puding s čerstvými jahodami (chia jsou semínka šalvěje hispánské, jeden ze základních prvků stravy bájných Aztéků, u jež současně používali jako platidlo) nebo třeba raw palačinky. Věřím, že si návštěvníci pochutnají – vynikajícího a mimořádně zdravého jídla tu bude celá Štvanice,“ říká Tereza Havrlandová, zakladatelka a majitelka pořádající společnosti Lifefood, která je předním výrobcem živé stravy u nás i ve světě.

Mezi vystavovateli se na festivalu objeví kromě Lifefoodu více než dvacítka vyhlášených raw restaurací, cukráren a producentů živé stravy v České republice – například Secret of Raw, Jídlo lásky, Róó, My Raw Café, Rawzinka nebo Vila Flora. Servírovat se budou lahodné raw proteinové nápoje, šťáva z mladého kokosu, čerstvé šťávy a smoothies z ovoce a zeleniny.

Rawfood: zmrzlina s kousky čokolády Foto: Lifefood, oficiální zdroj

Rawfood: zmrzlina s kousky čokolády
Foto: Lifefood, oficiální zdroj

 

 

Průkopnice živé stravy Mimi Kirk poprvé v České republice

Na RawFest 2015, a poprvé do České republiky, zavítá slavná průkopnice syrové stravy Mimi Kirk (76 let), autorka knižního bestselleru Live Raw (www.youngonrawfood.com). Bude tu mít přednášku na téma „Jak stárnout do krásy“, kterou doplní o lekce přípravy rychlých a jednoduchých receptů na raw sladkosti a pokrmy ze zeleniny. V přednáškovém stanu se bude mluvit také o výhodách rawfood pro dětské strávníky, o významu syrové stravy při regeneraci sportovců nebo třeba v kontextu hubnutí.

 

Živé stravě fandí také Lenka Dusilová

Dvoudenní festival živého jídla doprovodí hudební a divadelní program. Vystoupí zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Lenka Dusilová, švédská písničkářka Charlote Eriksson – The Glass Child, jazz-funkoví The Cupcake Collective a výtečný beatboxer En.dru. Pohodovou atmosféru dokreslí divadelní představení Příběhy kluka BomBarďáka a stand-up show v podání Underground Comedy.

 

Sportovní program uvede světový šampion ve freestyle parkouru Tim Shieff

Premiérovou návštěvu Čech má před sebou další exluzivní host RawFestu – světový šampion ve freestyle parkouru Tim Shieff. Vítěz Barclaycard World Freerun Championshipu z roku 2009 a člen britského free runningového projektu Storm Freerun, který si mimo jiné zahrál ve filmu Harry Potter – Relikvie smrti, povede volné tréninky v této nevšední sportovní disciplíně.

 

Příchozí si mohou rovněž vyzkoušet jízdu na kajacích, raftech a paddleboardech. Nebo se zapojit do lezeckých tréninků vedených českou mistryní v boulderingu Karinou Bílkovou, případně si zarelaxovat při józe a taiji.

 

RawFest pro rodiny s dětmi

Na své si přijdou také nejmenší návštěvníci. Pro děti je připravena zábava se zážitkovým parkem Zeměráj. Kromě různých kvízů a hlavolamů se projdou bosky po unikátní přírodní stezce, zadovádí na lezecké stěně ve tvaru obřího kamene se skluzavkou nebo si otestují svou mušku při lukostřelbě.

 

Vstupné

Dvoudenní vstupenky stojí v předprodeji 400 korun, přímo na místě 450 korun. V nabídce jsou také jednodenní vstupenky – sobotní vstupné vyjde v předprodeji na 280 korun (nedělní na 220 korun), v den konání pak návštvěvníci zaplatí za sobotní program 320 korun (250 korun za nedělní).Cena zahrnuje vstupy na sportovní aktivity, tréninky, koncerty a další atrakce. Děti do 15 let mají vstup na RawFest zdarma.

 

Více informací na www.rawfest.cz, facebook.com/rawfest a www.lifefood.cz

 

 

Zdroj: RawFest

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.