Proměny hlavního města v Nikon Photo Gallery

Fotografická výstava probíhající v Nikon Photo Gallery na pražském Újezdu je tentokrát retrospektivou uplynulých dvaceti let Grantu Prahy, jenž má za cíl mapovat a především dokumentovat proměny města a jeho obyvatel během uplynulého roku. Výstava je výběrem z 20 fotografických souborů 20 předních českých fotografů, kteří za 20 let soutěže Czech Press Photo získali od pražského primátora Grant Prahy.

 

GRANT PRAHY / GRANT OF PRAGUE CZECH PRESS PHOTO © Roman Vondrouš: Pražská sídliště, Grant Prahy 2010 / Prague Housing Estates, Grant of Prague 2010 Oficiální zdroj: Nikon

GRANT PRAHY / GRANT OF PRAGUE CZECH PRESS PHOTO © Roman Vondrouš:
Pražská sídliště, Grant Prahy 2010 / Prague Housing Estates, Grant of Prague 2010
Oficiální zdroj: Nikon

 

Stipendium každoročně uděluje primátor účastníkovi soutěže Czech Press Photo, jenž svou prací prezentovanou v soutěži a ukázkou projektu poskytuje největší záruky profesionálního přístupu k danému projektu.

Povinností držitele grantu je po roce práce odevzdat pražskému magistrátu dvě paré souboru třiceti nejlepších fotografií pro archivní a výstavní účely. Po dvaceti letech udílení těchto grantů tak má pražská radnice reprezentativní soubor šesti set fotografií, který umožňuje sledovat a hodnotit proměny Prahy z řady tematicky různých úhlů.

Již dnes je tento soubor nedocenitelným svědectvím, jehož význam bude s postupujícím časem stále stoupat. Není pochyb, že založení tradice těchto grantů při soutěži Czech Press Photo je historickým činem pražské radnice směrovaným i budoucím generacím.

Na současné souborné výstavě můžete sledovat jak proměnlivou tvář města, jeho obyvatel, ale i doby zachytil např. známý fotograf života Jaroslav Kučera, Eduard Erben, Jiří Křenek, Karel Kuklík, Jan Ságl, Herbert Slavík Roman Vondrouš, Jan Zátorský a další.

 

Praktické informace

Výstava probíhá do 11. 1. 2015 v Nikon Photo Gallery, Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana. Vstup  zdarma.

Otevírací doba: úterý až neděle, 12–19 hodin, zavřeno bude 31. prosince a 1. ledna.

 

Zdroj: Nikon

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.