Projekt Fíha-Dýha vyhlašuje hned dvě jarní soutěže pro děti a mládež

Partnerský projekt firem Sapeli, Jitona, Danzer Bohemia Dýhárna a Jan Ficek Dřevovýroba si klade za cíl seznámit děti a mládež s tímto přírodním materiálem a rozvíjet jejich manuální zručnost. V pondělí 16. března 2015 odstartují v rámci projektu dvě nové soutěže. U první spojili zaštiťující firmy síly s milovickým zábavně naučným Parkem Mirakulum, kam také vyšlou výherce jedné ze soutěží. Vítěz druhé se podívá do Milána na světovou výstavu EXPO 2015.

Park Mirakulum: Hrad Foto: Park Mirakulum, oficiální zdroj

Park Mirakulum: Hrad
Foto: Park Mirakulum, oficiální zdroj

 

Po roce a půl fungování, více než 1600 zapojených vzdělávacích i volnočasových zařízení, dvou tisících rozeslaných balíků s dýhou, dvou úspěšně realizovaných soutěžích se projekt Fíha-Dýha dostal do další fáze a rozšířil se i na Slovensko. „Stále se snažíme hledat nová témata a motivovat školy i kroužky k práci s dýhou,“ vysvětluje Dušan Vrtal, zástupce společnosti Sapeli a.s., a dodává: „Proto jsme v rámci soutěže navázali spolupráci s Parkem Mirakulum, jehož základem je dřevo, které si zde v rámci kreativní práce mohou děti sami osahat. Pro středoškoláky se zaměřujeme na dýhu v moderním světě a současné trendy, které bude vítěz moci sledovat i na letošní výstavě EXPO 2015. Myslím, že porota bude mít opět plné ruce práce.

 

Soutěže pro školy i dětská zájmová zařízení

Obě soutěže budou zahájeny již příští pondělí 16. března. Do soutěže s Parkem Mirakulum se mohou zapojit volnočasová a školská zařízení od mateřských škol až po II. stupně škol základních ze všech částí České republiky i Slovenska. Autoři nejlepších výrobků, kteří budou známí po 15. květnu, s celou třídou navštíví kouzelnou zemi Parku Mirakulum v Milovicích, jenž v letošní sezóně představí spoustu novinek a atrakcí. Podmínkou je zaslat fotografie 2D nebo 3D variací na Pigy hrad nebo Velký hrad Parku Mirakulum či návrh zcela nového herního prvku či atrakce z dýhy.

Park Mirakulum: Pigy hrad Foto: Park Mirakulum, oficiální zdroj

Park Mirakulum: Pigy hrad
Foto: Park Mirakulum, oficiální zdroj

 

Pro střední školy je soutěž koncipována obšírněji, a to tématem dýhy v moderním světě. Dvojrozměrné či plastické koláže z dýhy, která nás obklopuje, návrhy nového uplatnění nebo extravagantní instalace – fantazii ani použitým postupům se meze nekladou. Hlavní cenou jsou dva volné vstupy na světovou výstavu EXPO 2015, včetně zpáteční letenky a ubytování. Vítězové druhého a třetího místa budou moci v rámci exkurze nahlédnout pod pokličku některého z výrobních závodů partnerů projektu Fíha-Dýha a to dle vlastního výběru a až s desetičlenným kolektivem.

O výsledcích obou soutěží bude rozhodovat nejen speciálně sestavená porota složená z partnerů projektu a specialistů, ale i veřejnost, která může na facebookové stránce „Soutěž Fíha Dýha“, kde budou umístěny fotografie výrobků zaslaných do obou soutěží, formou udělení „like“ svého favorita přiblížit výhře.

 

Bližší informace a pravidla soutěže

Více informací o projektu, jeho partnerech, soutěži a úplné znění pravidel soutěže najdete na www.fihadyha.cz nebo na facebookové stránce. O Parku Mirakulum se dočtete více v našem předchozím článku nebo na www.mirakulum.cz.

 

Zdroj: Fíha-Dýha, Park Mirakulum

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.