Příměstský tábor se školkou ve Žlutých lázních otevřel své brány

Již tradičně zahájil první prázdninový den svou činnost příměstský tábor Sluníčka se školkou v areálu Žlutých lázní v pražském Podolí. Děti tu každý den čeká nové dobrodružství s maskotem tábora Kvídem, jenž je prostřednictvím své cestovní kanceláře vezme na procházku historií i cestu kolem světa. Tábor bude dětem k dispozici až do 28. srpna, navíc drží stále stejnou cenu – 600 korun na den.

Příměstský tábor Sluníčka má pro děti přichystanou spoustu dobrodružství Foto: Žluté lázně, oficiální zdroj

Dětský tábor, který využívá celý prostor sportovního a rekreačního areálu na břehu Vltavy je v těchto dnech obsazený ze sedmdesáti procent. Jeho výhodou je, že malí hosté do něj mohou nastoupit ze dne na den. Dítě v něm může strávit celý týden, nebo třeba jen právě jediný den.

„Náš tábor si už po osmi letech našel své místo v prázdninovém programu pražských dětí. Malí táborníci i jejich rodiče využívají toho, že sem ráno dítě zavezou a odpoledne si ho opět vyzvednou. Děti jsou celý den v krásném prostředí venku na vzduchu, a přitom jen kousek od svých pracujících rodičů,“ vysvětluje Libuše Klinková, vedoucí tábora Sluníčka.

 

Putování s maskotem Kvídem

Tábor postupně otevře devět týdenních turnusů. Po celou dobu bude jeho účastníky provázet speciální cestovní kancelář maskota tábora Kvída ve spolupráci s časopisem Pastelka. Ten je s pomocí her a soutěží pozve do vesmíru, středověku, pralesa, oceánu, ale také do pohádky i do cizích zemí. Bude je doprovázet na oběd a určitě se zapojí i do záchranářských programů pro školáky i předškoláky.

Dětského tábora Sluníčka se školkou se může účastnit dítě od čtyř do deseti let. Maximální kapacita je pětadvacet dětí na den. Po celou dobu se jim věnuje proškolený personál s pedagogickým vzděláním, k dispozici je také zdravotní sestra a speciální pedagog. Samostatná kuchyně dovoluje vycházet vstříc rovněž dětem s dietním či stravovacím omezením. V týmu jsou ženy i muži. Provozní doba tábora je 7 až 19 hodin.

Děti využijí v rámci aktivit celý dětský koutek s průlezkami, bazénky a brouzdališti. Během programu se dostanou v areálu také na beachvolejbalové kurty, na travnatou a písečnou pláž a zahrají si spoustu her včetně pétanque či stolního tenisu. Samozřejmostí je pětkrát denně jídlo a dostatečný pitný režim. Nejmenší děti čeká odpočívací koutek. V případě špatného počasí mají děti k dispozici vybavenou klubovnu s hračkami a kreativní dílnou. Malé táborníky také navštěvuje divadlo a během celého léta je čeká řada vzdělávacích programů, jako jsou prezentace dravců a sov, canisterapie, péče o chrup, poznávání barev, světadílů, rytířský program a další aktivity. Nechybějí zábavné soutěže, karneval, letní vaření ani výlety do nedalekého jezdeckého oddílu.

 

 

Zdroj: Žluté lázně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.