Přerov epicentrem světového jazzu i funky

Od čtvrtka 16. října, ožije Přerov na 3 dny velkým jazzovým svátkem. Začíná 31. Československý jazzový festival.  Hned na několika scénách se tu prostřídá elita domácího i světového jazzu. Ve smršti synkop a beatů, modrých tónů i latiny, scatu i rapu, ve skvělých instrumentálních výkonech a s přesvědčivými vokalisty si najde každý návštěvník svoji parketu, na níž může tančit nebo se jen nechat unášet do barevného světa hudby.

Kanadská klavíristka a zpěvačka Laila Biali Foto: CSJF, oficiální zdroj

Kanadská klavíristka a zpěvačka Laila Biali
Foto: CSJF, oficiální zdroj

 

Špičkové koncertní zážitky v hlavním sále Městského domu prostřídá škála tanečních rytmů během doprovodného programu. Zahajovací večer proběhne s legendami českého rapu a funky Na stojáka s J.A.R., stejně jako oblíbené afterparty s elitním Agharta Bandem a jeho hosty.

K hvězdám festivalu bude patřit kanadská klavíristka a zpěvačka Laila Biali, Stingova spolupracovnice a favoritka. Představu jazzu 21. století naplní kontrabasista Roy Whitaker a jeho Soul-R Energy či kvintet vynikajícího amerického trumpetisty Roye Hargrovea. Neméně jistě zaujmou i česko-slovenští jazzmani: Big Band LJD složený z lektorů a frekventantů Letní jazzové dílny ve Frýdlantu nebo elitní slovenský kvartet saxofonisty Nikolaje Nikitina s hostujícím americkým trumpetistou Michaelem „Patchesem“ Stewartem.

Americký trumpetista Roy Hargrove Foto: CSJF, oficiální zdroj

Americký trumpetista Roy Hargrove
Foto: CSJF, oficiální zdroj

 

Praktické informace

Československý jazzový festival se tradičně odehraje v rekonstruovaných prostorách Městského domu Přerov v Kratochvílově ulici, kde je rovněž možné zakoupit vstupenky v předprodeji.Rezervovat lístky lze na telefonu 581 290 311 nebo e-mailu predprodej@kis-prerov.cz. Vstupenky od 150 Kč je možné zakoupit také na www.ticketportal.cz. Změna programu je vyhrazena. Veškeré další informace na www.csjf.cz.

 

Zdroj: CSJF

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.