Pražská muzejní noc klepe na dveře. Právě spuštěné webovky napoví víc

Pražská muzejní noc letos připadá na sobotu 11. června. Všichni příznivci nočního maratonu po pražských muzeích naleznou všechno potřebné včetně informací o zapojených objektech a jejich programu na aktuálně spuštěných webových stránkách.

Logo Pražské muzejní noci 2016 Oficiální zdroj: PMN

 

Návštěvníci letošního 13. ročníku Pražské muzejní noci se mohou těšit na celkem 80 objektů, které pro ně zpřístupní 52 institucí. Mezi letošní nováčky patří Český rozhlas, Galerie Lucerna – Prostor pro současné umění, Galerie Věda a umění AV ČR, Národní památník hrdinů heydrichiády, Slovenský dom v Prahe a Univerzita Karlova v Praze – historické sídlo Karolinum.

Zapojená muzea i letos chystají bohatý doprovodný program, ve kterém nebudou chybět komentované prohlídky, koncerty, filmové projekce, divadelní představení, přednášky, workshopy, výtvarné dílny a mnoho dalších akcí. Muzea myslí i na nejmenší návštěvníky, pro které připravila řadu zajímavých aktivit.

Webové stránky akce opět nabízí možnost vytvořit si svůj vlastní program Pražské muzejní noci prostřednictvím aplikace Moje noc. Nová záložka Muzea a galerie 2016 umožňuje návštěvníkům vytvořit si přehled preferovaných muzeí přímo v rámci prohlížení seznamu zapojených objektů.

 

Veškeré informace o 13. Pražské muzejní noci najdete na www.prazskamuzejninoc.cz, v mobilníverzi jsou dostupné na m.prazskamuzejninoc.cz. Novinky a zajímavosti ze zákulisí akce je možné sledovat na Facebooku Pražské muzejní noci.

 

Zdroj: Národní muzeum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.