Prázdniny v Národním muzeu: Příměstské tábory, odpoledne plná her i pohádek

Dávno jsou pryč doby, kdy byla o prázdninách Praha prakticky vylidněná a potkat v ní dítko školou povinné byla skoro stejná náhoda jako setkání třeba s příslušníkem nějakého exotického národa. Nejistá a často tíživá finanční situace nutí rodiny trávit zůstávat doma, nicméně problém, jak zajistit, aby děti trávily volno bezpečně a pokud možno zábavně přetrvává. Jednou z možností jsou stále oblíbenější příměstské tábory. A ten v Národním muzeu přinese spoustu nových zážitků i informací. Jako jednorázové zpestření prázdnin v betonové džungli se nabízejí pohádková představení či tématická odpoledne, kde se děti formou her seznámí s některými úseky či osobnostmi české historie. Pojďme se teď podívat na červencovou nabídku z Letního programu Národního muzea pro rodiny s dětmi.

Léto v Národním muzeu Foto: NM, oficiální zdroj

 

13. – 17. 7. 2015, Národní muzeum

Letem světem muzeem – letní příměstský tábor pro děti 8 – 12 let

Během letního tábora se děti vydají po stopách významných českých osobností 19. a první poloviny 20. století. Seznámí se s předními českými skladateli, politiky, šlechtici, historiky a umělci a poznají místa, která jsou s nimi nerozlučně spojena. Těšit se mohou na celotáborovou hru, sportovní aktivity, výlety, výtvarné, dramatické a hudební dílny. Společně navštíví Muzeum Bedřicha Smetany, zámek ve Vrchotových Janovicích, Památník Antonína Dvořáka v Nelahozevsi, Památník Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra  a Národní památník na Vítkově.

Přihlášky a informace: Mgr. Pavlína Honzíková, pavlina_honzikova@nm.cz, tel.: 224 497 327 nebo 725 773 909. 

Cena 1.900 Kč / dítě (pondělí – pátek), speciální cena pro sourozence přihlášené ve stejném termínu 1.500 Kč / dítě (pondělí – pátek).

Léto v Národním muzeu Foto: NM, oficiální zdroj 

 

14. 7. 2015, 15.00 h, České muzeum hudby

Najdi koně v hudbě

V Českém muzeu hudby ožijí příběhy z lidových písniček i klasických skladeb. Možná malé návštěvníky až překvapí, v kolika z nich vystupují právě koně. Děti nebudou jen sedět, poslouchat a zpívat, ale zapojí se i pohybově. Vyzkoušet si mohou například dirigování nebo hru na různé hudební nástroje či vlastní tělo.

Vstupné 80 Kč.

Nutná rezervace na musicmuseum_pr@nm.cz nebo na tel.: 224 497 738, 724 412 275

 

Léto v Národním muzeu Foto: NM, oficiální zdroj

 

18. 7. 2015, 13.00; 14.00; 15.00 h, Nová budova Národního muzea

Za zvířecí říší do muzea

Komentovaná prohlídka nové přírodovědecké expozice Archa Noemova představí dětem pozoruhodnou krásu a rozmanitost fascinující živočišné říše.

Vstupné v ceně běžné vstupenky do muzea.

Léto v Národním muzeu Foto: NM, oficiální zdroj

 

19. 7. 2015, 10.00 h, Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích

Kašpárek a princezna

Pohádka o tom, jak zlý černokněžník princeznu v draka zaklel, ale udatný rytíř Prťka ji za pomoci Kašpárka vysvobodil – v podání divadla BOĎI Jaroměř, které navazuje na tradici historických loutkových divadel.

Vstupné dobrovolné.

 

23. 7. 2015, 17.00 h, Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích

Začarovaný les

Loutkářská klasika hraná s nadhledem a humorem a také ukázka práce starých loutkářů – pohádka v podání divadla BOĎI Jaroměř, které navazuje na tradici historických loutkových divadel.

Vstupné dobrovolné.

 

25. 7. 2015, 13.00 – 17.00 h, Národopisné muzeum – Musaion

Aspoň na víkend zažij léto na chalupě

Prázdninové hravé odpoledne bude probíhat v rámci veřejné vernisáže u příležitosti otevření výstavy Národopisné ohlédnutí – Česká chalupa dnes. Návštěvníci se seznámí s dobovými exponáty, zjistí, jak se dříve žilo na venkově, a v samém centru Prahy okusí, jaké je to trávit léto na chalupě. V průběhu odpoledne budou probíhat komentované prohlídky nové výstavy.

Vstupné v ceně běžné vstupenky do muzea.

Léto v Národním muzeu Foto: NM, oficiální zdroj

 

27. – 31. 7. 2015, Národopisné muzeum – Musaion

Letem světem muzeem – letní příměstský tábor pro děti 5 – 7 let

Děti se ocitnou na venkovském stavení, prozkoumají zařízení jeho světnice a najdou další obyvatele stáje a dvora. Obléknou si lněné košile, dřeváky, šátky i čepice a promění se v malé hospodáře, co vědí, jak se peče chléb a vzniká látka. Seznámí se s tradičními lidovými svátky a naučí se lidový taneček. Také zjistí, jak dříve na vesnici žili jejich vrstevníci. Děti si vyzkoušejí stará řemesla a často zapomenuté činnosti jako pletení košíků z proutí, pečení chleba, tkaní, výroba mýdla nebo praní prádla v neckách. Těšit se mohou na celotáborovou hru, sportovní aktivity, výtvarné, taneční a dramatické dílny. 

Přihlášky a informace: Mgr. Pavlína Honzíková, pavlina_honzikova@nm.cz, tel.: 224 497 327 nebo 725 773 909. 

Cena 1.900 Kč / dítě (pondělí – pátek), speciální cena pro sourozence přihlášené ve stejném termínu 1.500 Kč / dítě (pondělí – pátek).

 

Další informace o letním programu Národního muzea nejen pro děti najdete na www.nm.cz.

 

Zdroj: Národní muzeum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.