Prague Patchwork Meeting začíná už zítra

12. ročník mezinárodní přehlídky umělecké textilní tvorby Prague Patchwork Meeting začníná za několik hodin. Přesně ve 14 hodin v pátek 5. dubna přivítá vysočanský čtyřhvězdičkový Wellness Hotel Step a jeho Sportcentrum první návštěvníky, mezi nimiž můžete být i vy. Ve čtyřech halách na vás budou čekat umělecké i tradiční quilty a samozřejmě i mnoho obchodů se širokou nabídkou potřeb pro patchwork i další textilní techniky. Výstava potrvá do neděle 8. dubna.

PPM: Barbara_Lange, kolekce Od tradice k moderně Foto: PPM, oficiální zdroj

PPM: Barbara_Lange, kolekce Od tradice k moderně
Foto: PPM, oficiální zdroj

 

Tentokrát si výstavní plochu o 6 000 m2 rozdělilo 30 galerií, které se prezentují od několika kusů po kolekce čítající mezi 50 až 60 quilty.

PPM: Jana Štěrbová - Staré zdi Foto: PPM, oficiální zdroj

PPM: Jana Štěrbová – Staré zdi
Foto: PPM, oficiální zdroj

 

Kromě tradičních patchworkových vzorů se můžete těšit na mandaly, kachle, ale třaba i na „kachlová kamna“, která vytvořila jako prostorový objekt Anna Dolányi. V Gourmet kolekci zase získáte inspiraci jak se dá do quiltu převést i tak prozaická věc jako je jídelní lístek.

PPM: Angela Rudolph - Feathered Blooms Foto: PPM, oficiální zdroj

PPM: Angela Rudolph – Feathered Blooms
Foto: PPM, oficiální zdroj

 

Sdružení SAQA nabídne pohled kanadských výtvarnic na „jejich koutek světa“, kde převládají přírodní motivy, lesy, moře, plachetnice. Celkem 14 autorek z nám většinou geograficky vzdálených oblastí, od Usa přes Tajwan do Austrálii, dále přinese vůni světových moří v kolekci „Crossing Oceans“

Na 50 běžných metrů quiltů přiblíží japonský patchwork, který doplní vzpomínky na zájezd do Japonska, jak jej zase zachytily české quiltařky.

 

Nákupy a workshopy

Více jak 70 firem otevře v rámci přehlídky své mobilní obchody, v nichž nebudou chybět látky, galanterní materiál i stroje a mnohé další potřeby. V některých obchodech si pak budete moci přímo vyzkoušet různé tvůrčí techniky v rámci malých workshopů. Součástí PPM jsou i kurzy vedené předními textilními výtvarnicemi z různých zemí.

Atmosféra na Prague Patchwork Meeting Foto: PPM, oficiální zdroj

Atmosféra na Prague Patchwork Meeting
Foto: PPM, oficiální zdroj

 

Praktické informace

Místo konání:

Wellness Hotel STEP ****, Malletova 1141, Praha 9

Otevírací doba:

Pátek 6. dubna 2018
12.00 – 19.00 výstava, kurzy, prodej

Sobota 7. dubna 2018
9.30 – 18.00 výstava, kurzy, prodej

Neděle 8. dubna 2018
9.30 – 16.30 výstava, kurzy, prodej

 

Vstupné:

Jednodenní 180 Kč, třídenní permanentka 350 Kč, děti do 14 let mají vstup zdarma.

 

Pro lepší orientaci si můžete na stránkách přehlídky stáhnout kompletní přehled vystavovatelů a prodejců s krátkým popisem, místem v hale a ilustrací.

 

Další informace o přehlídce najdete rovněž v předchozím článku.

 

Zdroj: PPM

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.