Poslední rozloučení s Lubou Skořepovou

Zájem o starší články o nestorce české divadelní scény a emeritní člence Národního divadla – Lubě Skořepové svědčí o tom, jak její příznivce zasáhla zpráva, že se i po devadesátce vitální herečka odebrala jen pár hodin před Štědrým dnem do hereckého nebe. Rozloučit se s ní mohou v utery 3.1. v 11:00 v Národním divadle, na jehož jevišti se do roku 2014 představila divákům v téměř 140 velkých i menších rolích. 

Luba Skořepová v kalendáři na rok 2014 Foto: Alena Hrbková/ Klobouk film, oficiální zdroj

Luba Skořepová v kalendáři na rok 2014
Foto: Alena Hrbková/ Klobouk film, oficiální zdroj

 

 

Ještě rok po svých velkolepě oslavených devadesátinách jela Luba Skořepová životem téměř na plný plyn, přesně tak, jak to naznačovala jedna z fotografií jejího kalendáře na rok 2014. V letech, které následovaly, výborná herečka pomalu odcházela z divadelní i životní scény, a tak lze její skon těsně před Štědrým dnem chápat jako milosrdný dárek Osudu.

Poslední rozloučení s Lubou Skořepovou se bude konat v utery 3.1. v 11:00 v Národním divadle. Nejsme asi jediní, kdo se ovšem pozastaví nad tím, že se herečce, která ve Zlaté kapličce odehrála těžko uvěřitelných 66 sezón a rozloučila se s ní spolu s dalším „služebně nejstarším“ členem naší první scény – Milošem Nesvadbou derniérou Gogolova Revizora až v červnu 2014, nedostane obvyklé pocty a především úcty a naposledy nespočine na jevišti, ale rozloučení s ní proběhne jen ve foyeru divadla. Možná bychom jí měli koupit lístek – do první řady.

Luba Skořepová - parte Oficiální zdroj: Kloboukfilm

 

 

Luba Skořepová tak, jak jsme ji vsichni znali…

Jako vzpomínku přinášíme video z doby, kdy Luba Skořepová ještě rozdávla radost a dobrou náladu

 

 

a článek ještě o rok starší Luba Skořepová jede devadesátkou.

 

 

 

Zdroj: Klobouk film, Národní divadlo v Praze

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.