POKOJ: Chráněné bydlení má svou mediální tvář – režisérku Evu Toulovou

Když se řekne „Dejte mi pokoj!“, okamžitě víme, že nás dotyčný žádá o klid, že nechce být rušen. Větu lze vnímat i doslovně, a v případě neziskové organizace POKOJ o.p.s. dopřát vlastní soukromí handicapované osobě, aniž by ztratila kontakt s vnějším světem i šanci starat se o sebe v mezích svých možností. O tom, že lidé s různým postižením nejsou lhostejní úspěšným mladým lidem, svědčí přístup režisérky a výtvarnice Evy Toulové, která se neváhala aktivně zapojit do propagace chráněného bydlení a služeb, jež POKOJ o.p.s. realizuje.

POKOJ - kampaň: Eva Toulová Oficiální zdroj: Eva Toulová

 

Neziskové organizace POKOJ o.p.s. se zabývá terénní osobní asistencí a pobytovými službami chráněného bydlení dospělým od 18 let věku se středně těžkým a těžkým mentálním a kombinovaným postižením. Umožňuje jim i s postižením žít běžný život. Asistenti v chráněném bydlení pomáhají lidem jen s tím, co sami nezvládnou, pomáhají jim osvojit si a udržet potřebné dovednosti a návyky pro běžný život v prostředí rodinného domu.

Jako motto služeb může posloužit věta: „Ke každému přistupujeme jako k jedinečné bytosti se specifickými schopnostmi a potřebami.“

Chráněné bydlení pokoj zahájilo svou činnost v srpnu roku 2014. Původně sídlilo v Brandýse nad Labem, nyní se nachází v Dolních Břežanech. Registrovaná kapacita bydlení je 9 osob.

Pomoc a bezpečí klientů podporuje také non-stop asistenční linka.

Chráněné bydlení POKOJ: kuchyň Foto: Eva Toulová, oficiální zdroj

Chráněné bydlení POKOJ: kuchyň
Foto: Eva Toulová, oficiální zdroj

 

 

Nejen mediální podpora

Režisérka Eva Toulová přistupuje ke své úloze velmi zodpovědně. Kromě role mediální tváře sama iniciuje podpůrné akce, pro zlepšení života chráněného bydlení: „Když mi bylo nabídnuto stát se tváří této smysluplné organizace, byla jsem nadšená. Rozhodně bych ale nechtěla zůstat „jen“ tváří, ale ráda bych se, v rámci svých možností, aktivně podílela na zkvalitnění života těchto nemohoucích. V současné době plánujeme v chráněném bydlení uspořádat charitativní výstavu, která se bude neustále obměňovat. Ta by nejen zútulnila prostředí postižených, ale věnovaná díla by putovala následně do aukcí, a jejich celý výtěžek by šel právě na pomoc a podporu tohoto chráněného bydlení.“

 

Kudy vede cesta do POKOJe

Místo poskytování služby chráněného bydlení POKOJ: Na Vršku 270, 27201 Dolní Břežany.

Na stránkách organizace najdete více informací ohledně provozu chráněného bydlení včetně ceníku služeb, ale i vše o krocích, které je v případě zájmu o toto bydlení udělat. Nechybí ani seznam potřebných dokumentů.

 

Kdo je Eva Toulová

Narozena roku 1990 ve Znojmě. Vystudovala nejprve Střední uměleckou školu grafickou Jihlava – obor propagační výtvarnictví, poté režii na FAMU. Režisérka, scénáristka a výtvarnice. V loňském roce byl do českých kin uveden její první celovečerní film Šťastná. Na svém tvůrčím kontě má i několik knižních titulů včetně jejich ilustrací.

 

 

Zdroj: POKOJ, Eva Toulová

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.