Petřínská rozhledna: Štíhlá pražská kráska slaví 125 let

Muzeum hlavního města Prahy, kavárna na Petříně a MČ Praha 1 pořádají 20. 8. 2016 od 11 do 20 hodin u příležitosti 125 let od otevření Petřínské rozhledny bohatý program. V neděli 21. 8. 2016 od 10 do 20 hodin bude program zaměřen na připomenutí doby okupace roku 1968.

Známka ke 125 letům Petřínské rozhledny Oficiální zdroj: MHMP

 

V sobotu 20. 8. 2016 akci v 11 hodin zahájí ředitelka Muzea hlavního města Prahy
PhDr. Zuzana Strnadová a radní pro oblast kultury Jan Wolf. Následovat bude komentovaná vycházka po Petříně s autorem expozice v Petřínské rozhledně Tomášem Dvořákem z Muzea hlavního města Prahy. Vycházka začne blízko místa, kde původně končila lanová dráha. Místem setkání zájemců bude mostek přes současné drážní těleso lanovky, který se nachází těsně pod Hladovou zdí. Nejsnazší přístup sem je po vycházkové cestě od Petřínské rozhledny směrem k Zrcadlovému bludišti a dále kolem něj dolů z kopce. Vzdálenost mostku od Zrcadlového bludiště je cca 200 metrů. Vycházka bude zaměřena na proměny Petřína, a to zejména v posledních 125 letech. Od místa původní konečné stanice lanové dráhy se účastníci přesunou do suterénu Petřínské rozhledny.

V rámci sobotního programu se představí Český klub velocipedistů, jehož členové předvedou v dobovém oblečení jízdu na vysokém kole. Návštěvníky také seznámí s činností spolku
a historií vývoje jízdního kola.

V 17 hodin bude program pokračovat koncertem kapely OOZ orchestra.

 

 

Zábava pro děti i dospělé

Pro děti budou připravena kouzelnická vystoupení kouzelníka Grina, který bude akci moderovat. Po celé odpoledne bude také probíhat tvořivý program pro rodiny s dětmi, v rámci kterého si budou moci děti postavit vlastní rozhlednu.

Probíhat bude také workshop výroby placek s vlastním motivem. Připravena bude soutěž o ceny, která prověří znalosti o Petříně, Petřínské rozhledně a jejím vzniku.

Po celou dobu trvání akce se budou moci zájemci nechat vyfotografovat a fotografie si hned odnést domů. K fotografování bude připravena maketa vysokého kola s Petřínskou rozhlednou v pozadí.

 

Pro znavené návštěvníky

Během odpoledne bude možnost zakoupit si občerstvení a drobné dárky.

 

Večerní pohled na Petřínskou rozhlednu z Tančícího domu Foto: e-Newspeak

 

 

Výročí v retro stylu

V neděli 21. srpna 2016 akce pokračuje od 10 hodin v retro duchu a připomene výročí okupace z roku 1968. Na návštěvníky bude čekat bohatý program.

Od 17.30 se mohou všichni těšit na koncert kapely His Angels.

Nedělní program bude uvádět Martin Kudlička, moderátor radia Beat.

 

 

Workshop i soutěž

Proběhne soutěž o nejlepší retro kostým a retro oblečení a doplňky bude možné si na místě také zakoupit.

 

V rámci akce se uskuteční také workshop výroby placek s retro motivy.

 

 

Zdroj: MHMP

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.