Peter Nagy: 30 indigových let

Ke svým třicátinám  si Peter Nagy a Indigo připravilo na 6. 11. koncert v pražském divadle Hybernia. Fanoušky či spíše fanynky se mohou těšit nejen na staré hity, nové písničky, ale také na hosty Jožo Ráže a Petra Jandu.

Plakát koncertu Petra Nagye v Divadle Hybernia Oficiální zdroj: Kloboukfilm

Když se před třiceti lety ocitl začínající slovenský zpěvák Peter Nagy na vojenské základní službě, byl spíš znechucený, než aby v zeleném mundůru očekával cokoli pozitivní ho. „Naštěstí jsme mohli po večerech muzicírovat, a tak jsme si jednou ve zkušebně s Mirom Okáľom plácli. Založíme kapelu s názvem po mém prvním hitu Profesor Indigo“, vzpomíná Peter Nagy na vznik Indiga.

Po návratu do civilu si půjčili hasičskou zbrojnici, kde celou zimu zkoušeli a snili o muzikantském životě. „Chtěli jsme se odlišit. Tomu jsme podřídili aranže, afektovaný zpěv, make up, náušnice, kostkované šátky kolem krku a tanečky ve stylu „new wawe“. A povedlo se; Indigo přitahovalo mladé lidi svou odlišností, provokacemi v oblékání, textech, hudbě …

Peter Nagy a Indigo - foto z koncertu v roce 1989 Foto: Kloboukfilm, oficiální zdroj

Za 30 let působení si našli své fanoušky po celém světě, od Ruska po Ameriku, Austrálii, Japonsko … „Miluji atmosféru živých koncertů“, přiznává Peter Nagy a dodává: „Vždycky mě odbourá, když slyším ty davy lidí, jak zpívají naše texty. A pokud se takové věci dějí na zahraničních turné, je to radost maximální!“

Peter Nagy a Indigo v Chicagu Foto: Kloboukfilm, oficiální zdroj

Za 30 let svého působení získal pokoru k publiku, nefunguje jako pouhá „mediální figurka“, je pro něho zásadní jeho práce. Nechce se chlubit ničím jiným, než profesními úspěchy, prací, kterou miluje. A to se odráží i v textech jeho písní. „Vždyť každý den je ‚Revolver i Muzika‘, chuť k zastřelení i do zpěvu, jen si každý musí vybrat, kterou cestu zvolí“, konstatuje zpěvák.

 

Zdroj: Kloboukfilm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.