„Oplať úsměv“: Do kampaně Orbit pro děti z SOS dětských vesniček se můžete zapojit i Vy

Úsměv je někdy to nejkrásnější, co Vás během dne může potkat, speciálně ten dětský. Ne všechny děti ale mají k úsměvu důvod, proto se značka Orbit již podruhé rozhodla chránit úsměvy ohrožených dětí z SOS dětských vesniček, a to nejen prostřednictvím správných návyků dentální hygieny, ale i osobního rozvoje dětí.  Kampaň „Oplať úsměv“ startuje již 8. 5. a až do 18. 6. 2017 věnuje značka Orbit 1 % z ceny každého v tomto období prodaného výrobku na ochranu zdravého úsměvu a sebevědomí dětí z SOS dětských vesniček.

Kampaň Oplať úsměv Oficiální zdroj: Orbit

 

Po velmi úspěšném prvním ročníku kampaně „Oplať úsměv“ se značka Orbit v letošním roce opět s radostí spojila s SOS dětskými vesničkami, aby tak pokračovala nejen v edukativní činnosti na poli dentální hygieny, jejíž jsou žvýkačky bez cukru nedílnou součástí, ale nově se zaměřila také na oblast osobního rozvoje dětí. V duchu hesla „zdravým úsměvem ke zdravému sebevědomí“ bude značka Orbit v rámci kampaně vzdělávat děti i sociální pracovníky v oblasti správné péče o chrup a svou pozornost zaměří také na zdravé sebevědomí dětí, jež je se zdravým úsměvem velmi úzce spjato. Vytvořeny byly speciální Orbit omalovánky a dětská knížka s originálními ilustracemi, s jejichž pomocí děti krok za krokem objeví jednoduchost správné péče o chrup, zároveň podpoří jejich kreativitu a fantazii.

Kampaň Oplať úsměv: Omalovánky Foto: Orbit, oficiální zdroj

 

Děti a sociální pracovníci se v rámci kampaně „Oplať úsměv“ zúčastní dentálních workshopů, díky nimž si děti osvojí správné návyky dentální hygieny, a navíc získají potřebné pomůcky pro dentální péči v podobě dentálních balíčků. To vše nad rámec darované částky.

Ambasadorkou usměvavé kampaně se znovu stala Iva Kubelková a aktivně se do ní zapojit můžete i Vy. Koupí přispějete na úsměvy dětí a zároveň si můžete připomenout, jak důležité je oplácet úsměv, například i pod hashtagem #oplatusmev.

„Účast na druhém ročníku projektu ‚Oplať úsměv‘ jsem potvrdila s nadšením vzhledem k jeho ušlechtilému poslání. Ne všechny děti mají stejné štěstí a tolik důvodů k radosti, proto je důležité jejich úsměvy rozzářit, pomoci jim získat sebevědomí usmívat se, které je neopustí ani v dospělosti a pomůže jim čelit překážkám. To vše kampaň ‚Oplať úsměv‘ splňuje do nejmenšího detailu,“ komentuje svou účast v kampani její ambasadorka – moderátorka, zpěvačka a modelka Iva Kubelková.

Kampaň Oplať úsměv - ambasadorka Iva Kubelková Foto: Orbit, oficiální zdroj

Kampaň Oplať úsměv – ambasadorka Iva Kubelková
Foto: Orbit, oficiální zdroj

 

My všichni z SOS dětských vesniček jsme velmi potěšeni, že značka Orbit již podruhé připravila tak smysluplný projekt s velmi cennou přidanou hodnotou v podobě osvěty v oblasti dentální hygieny. Kampaň ‚Oplať úsměv‘ již loni slavila u dětí i sociálních pracovníků velký úspěch, vybraná částka navíc velmi pomohla celému fungování naší organizace. Těšíme se proto i na druhý ročník, který dětem dodá zdravý úsměv a podpoří i jejich sebevědomí,“ uvádí Mgr. Jindra Šalátová, národní ředitelka SOS dětských vesniček.

Kampaň Oplať úsměv: Omalovánky Foto: Orbit, oficiální zdroj

 

 

Žvýkejte pro dobrou věc

Zapojte se spolu se značkou Orbit do projektu „Oplať úsměv“ a přispějte dětem v SOS dětských vesničkách ke zdravému úsměvu i sebevědomí. Kupte do 18. 6. 2017 jakékoli žvýkačky z portfolia značky Orbit, které jsou součástí péče správné dentální hygieny, přispívají ke zdravým a krásným zubům i k dětským úsměvům. Oplaťte úsměv, každý úsměv se přeci počítá – i ten Váš!

Žvýkačky Orbit můžete v tomto období zakoupit kdekoliv, třeba právě v rozšířené síti obchodního řetězce Kaufland. „Je pro nás velkou ctí zapojit se do tak krásného projektu, jakým bez pochyby ‚Oplať úsměv‘ je. Rozdávat úsměvy nás baví, a když jsou navíc určeny dětem, které to opravdu potřebují, kampaň velmi rádi podpoříme,“ uvádí Michael Šperl, tiskový mluvčí řetězce Kaufland.

Žvýkačky Orbit Foto: Orbit, oficiální zdroj 

 

Do Kajuty

Shromážděné finanční prostředky poputují nejen na vybavení nízkoprahového centra SOS Kajuta včetně vybavení koupelen, ale také na jeho celoroční provoz a mzdové náklady sociálních pracovníků, kteří pro děti zajišťují chod programů zaměřených na rozvoj sociálních dovedností včetně péče o zdraví a dentální hygienu i smysluplné využití volného času.

 

Slavnostní zahájení v duchu zábavy i osvěty

Kampaň odstartovala zahajovací akcí v úterý 9. května 2017 dopoledne před supermarketem Kaufland Praha – Vypich. Návštěvníci zažili zábavnou a zároveň edukativní akci, na níž vystoupila Iva Kubelková. Na místě byly k dispozici také dentální hygienistky, které děti i dospělé zdarma provedly správnou péčí o chrup. Na nejmenší čekal kreativní koutek s již zmiňovanými Orbit omalovánkami a dětskou knížkou. Uvedeno bylo navíc speciální video představující úsměv pohledem samotných dětí.

 

Orbit je přední značka žvýkaček bez cukru zaměřující se nejen na dentální benefity žvýkání, ale také na krásný a zdravý úsměv, který přispívá k sebevědomí se usmívat v každé situaci. Snaží se také vysvětlit důležitost pravidelné a správné dentální hygieny. Značka Orbit navíc propojuje tyto aspekty a dlouhodobě klade důraz na myšlenku, že sebevědomí usmívat se přirozeně přichází s pocitem čistých zubů a jejich celkovým zdravím, k nimž žvýkačky Orbit bez cukru přispívají. Žvýkačky bez cukru Orbit jsou jednoduchým a praktickým prostředkem, který podpoří zdravý a krásný úsměv a umožní cítit se lépe v každé situaci. V roce 2015 značka Orbit získala prestižní ocenění Czech Superbrands Awards v České republice i na Slovensku, v České republice následně i v roce 2016.

 

SOS dětské vesničky patří mezi nejvýznamnější neziskové organizace v České republice. Ročně pomáhají stovkám rodin ohrožených odebráním dítěte, stejně jako týraným, zneužívaným a zanedbávaným dětem, které ve své původní rodině nemohou vyrůstat. SOS dětské vesničky poskytují komplexní služby sahající od prevence odebírání dětí z rodin přes okamžitou pomoc dětem v akutní nouzi až po podporu pěstounských rodin či pomoc sociálně znevýhodněným mladistvým se vstupem do samostatného života. Programy organizace lze podpořit ve veřejné sbírce na účtu: 211 757 409 / 0300.

 

Více informacío kampani najdete na www.oplatusmev.cz.

 

 

Zdroj: Orbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.