Okna a kliky s antimikrobiálním účinkem

Nejen pro veřejné budovy s velkou koncentrací osob a zdravotnická zařízení se hodí novinky od tradičního výrobce oken a okenních profilů – firmy Schüco – povrch SmartActive. Jedná se o antimikrobiální úpravu rámů oken a rukojetí, kdy odolná vrstva z čistého kovového mikrostříbra vytváří trvalý ochranný účinek. Aktivní povrch okamžitě ničí choroboplodné zárodky a brání jejich dalšímu šíření. V průběhu celého dne tak dochází k redukci minimálně 99,9 % patogenů včetně multirezistentních bakterií. Složení bez nanočástic zabraňuje proniknutí do lidské pokožky.

Povrch SmartActive na hliníkových oknech Foto: Schüco, oficiální zdroj Schüc

Povrch SmartActive na hliníkových oknech Foto: Schüco, oficiální zdroj
Schüco

 

Nový antimikrobiální povrch pro madla a rámy lze aplikovat na širokou škálu okenních systémů Schüco. Jak práškový nátěr profilů, tak exkluzivní řada madel a klik s eloxovanou, práškovou či nerez (INOX a vzhled INOX) povrchovou úpravou obsahují aktivní částice mikrostříbra. Bakterie či jiné choroboplodné zárodky při kontaktu s tímto povrchem umírají a dalšímu šíření je účinně zabráněno. V průběhu 24 hodin se tak redukuje přinejmenším 99,9 % nebezpečných mikroorganismů, včetně multirezistentních bakterií.Tato ochrana je mikrobiologicky prokazatelná. Jedná se o všestranné řešení vhodné pro každého.

 

Používá se vysoce kvalitní mikrostříbro, čistě kovové, bez nanočástic, proto nehrozí proniknutí do lidské pokožky. Tato složka je netoxická, neškodná pro lidské zdraví, využívaná v lékařství a dokonce také v certifikované přírodní kosmetice. Povrch SmartActive zároveň okenním profilům a klikám ponechává jejich původní vzhled, rozdíl mezi standardním a antimikrobiálním povrchem na pohled nelze rozeznat. Také výrobní postup je identický s běžnými metalickými okenními systémy Schüco.

 

 

 

Zdroj Schüco

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.