Odysseova dobrodružství: Hravá výstava pro děti i dospěláky

Tajil se vám jako dětem dech při čtení nebo sledování filmů o dobrodružstvích jednoho z nejslavnějších řeckých reků Odyssea? A možná ne jen jako malým se vám jeho cesta mistrně ztvárněná v eposu připisovaném Homérovi, stejně slavné a záhadné postavě řeckých dějin, dostala pod kůži. Brzy se nabídne šance absolvovat malou Odysseu, na rozdíl od hrdiny a jeho následovníků, pěkně v teple pod střechou a to dokonce zámeckou v rámci interaktivní výstavy na Chvalském zámku.

Interaktivní výstava Odysseova dobrodružství Foto: Chvalský zámek, oficiální zdroj

Odysseova dobrodružství, to, nakolik mohou mít reálný základ, co mohly být ve skutečnosti různé nestvůry, vrtá hlavou lidem již po tisíciletí. Těmi, kteří se rozhodli vyzkoušet některé úseky hrdinné cesty na vlastní kůži byli například slavný anglický básník George Gordon Byron či americký cestovatel, dobrodruh a spisovatel Richard Halliburton. Od příští soboty, tedy od 17.1. 2015 se můžete stát alespoň na chvíli bájným Odysseem na Chvalském zámku vy sami.

Interaktivní výstava vám umožní zažít na vlastní kůži dobrodružství, jimiž prošel hrdina Odysseus na své pouti z Trojské války domů. Ponoříte se do vln Středozemního moře, budete veslovat jako dávní hrdinové, přelstíte Kyklopa v jeho jeskyni, navštívíte vládce všech větrů Aeola i tajemné zrádné Sirény, uvidíte přízraky všech námořníků – obludy Skyllu a Charybdu a zdárně projdete dokonce i podsvětím. Zábavná a hravá výstava pro všechny děti ale i jejich dospělý doprovod umožní prožít příběh opravdového hrdiny. Výstavou procházíte samostatně a prožíváte všechny příběhy, jak dlouho budete chtít.

Interaktivní výstava Odysseova dobrodružství Foto: Chvalský zámek, oficiální zdroj

Pro školy, školky a dětské kolektivy možnost komentovaných prohlídek na objednání. Unikátní výstava, která baví úplně všechny a dost možná změní u leckterého školáčka nezájem o zdánlivě nezáživné předměty, jakými jsou pro mnohé dějepis a literatura, ve studnici nejen informací, ale i skvělé zábavy. Výstava může být dobrým rozjezdem, dál už stačí jen informace a vlastní fantazie!

Interaktivní výstava Odysseova dobrodružství Foto: Chvalský zámek, oficiální zdroj

Chvalský zámek je zároveň stylově vyzdoben nejlepšími dětskými ilustracemi z výtvarné soutěže Moře plné dobrodružství.

Výstava probíhá od 17. 1. do 5. 4. 2015, denně od 9 do 17 hod. na Chvalském zámku v Praze 9 – Horních Počernicích. Slavnostní zahájení s vyhlášením vítězů výtvarné soutěže Moře plné dobrodružství v sobotu 17. 1. od 14 hod.

Více informací získáte na www.chvalskyzamek.cz nebo facebookovém profilu zámku

 

 

Zdroj: Chvalský zámek

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.