Nová terasa: Lehká, pevná a postavená během chvilky

Léto a posezení na terase k sobě patří. Poku její výstavbu u rodinného domu nebo chyty či chlupy stále odkládáte, možná vás zaujme tip na výstavbu pomocí tzv. rektifikačních terasových terčů z nabídky HPI-CZ, která přichází s produktovou novinkou vylepšené konstrukce terčů. Konstrukce je lehká, díky čemuž nezatěžuje podklad, pevná a vysoce únosná, má vyřešený odvod vody i pro případ přívalových dešťů. Terasa či podlaha z dlaždic, dřeva i dřevoplastu se s ní montuje rychle, snadno, přesně, a hlavně suchou cestou. Nenáročnou montáž zvládne i naprostý laik. Kdykoliv je navíc možné terasu rozebrat.

terasa z terasových terčů z nabídky HPI-CZ  Foto: HPI-CZ, oficiální zdroj

Zahradní či střešní terasa montovaná s využitím terčů je lehká a zbytečně nezatěžuje podklad. Konstrukci lze dle potřeby v budoucnu snadno opravit nebo zcela rozebrat. Terasa je pevná a vyniká výbornou únosností. Nenáročnou montáž zvládne i naprostý laik.

Terasové terče si lze představit jako plastové podstavce, do nichž se vkládají mezerníky neboli křidélka, umožňující volbu ideální mezery mezi jednotlivými kusy terasových samonosných dlaždic nebo fixaci nosných profilů pro dřevo. Terče jsou vyrobeny z odolného polypropylenu a díky tomu výborně odolávají namáhání zatížením i nepříznivým vlivům venkovního prostředí, včetně prudkých změn teplot a UV záření. Vylepšená samonivelační hlava terčů od HPI-CZ dodává konstrukci vyšší stabilitu a snadněji odvádí vodu. Integrovaná křidélka představují v praxi rychlejší montáž.

 

Teleskopické 3D terče

V nabídce HPI-CZ, jedné z vedoucích firem na našem trhu v oblasti montážního příslušenství, najdete hned dva druhy terasových terčů pod podlahovou krytinu teras. Samonivelační 3D teleskopické terče jsou dle potřeby nastavitelné, a to jak jejich výška, tak jejich sklon. Snadno se tak přizpůsobí i pevnému, ale nerovnému podkladu. Takto visutou terasu navíc neohrožuje vlhko, protože dobře větrá, navíc lze pod ní ve vzniklém prostoru vést nejrůznější rozvody. Vybírat můžete z šesti variant polypropylenových 3D terčů lišících se výškou, a to od 35-55 cm až do 170-200 cm. Na milimetr přesné nastavení výšky zajišťuje rotační systém šneku podstavce.

teleskopické terče z nabídky HPI-CZ  Foto: HPI-CZ, oficiální zdroj

 

Novinkou je vylepšená konstrukce terčů, především samotné hlavy. Větší průměr (nově 120 mm) dodává konstrukci vyšší stabilitu, terč totiž podpírá terasu na větší ploše. Čtyři, již z výroby integrovaná křidélka mezerníků zajišťují rychlou a přesnou pokládku jednotlivých kusů dlažby či profilů pod dřevo. V případě potřeby lze tato křidélka jednoduše vylomit. Nová konstrukce terčů dále zajišťuje plynulý odtok vody i při extrémních srážkách.

novinkový teleskopický terč z nabídky HPI-CZ  Foto: HPI-CZ, oficiální zdroj

 

Pokládka dlaždic na sucho

Druhou variantou jsou terče pod dlažbu. Tento typ nízkých podstavců (14 mm + křidélka) umožňuje pokládku podlahy z terasových samonosných dlaždic nasucho, a to na zaizolovaných střechách, terasách, nebo balkónech. Hodí se také tam, kde je nutné povrch nadzvednout, například z důvodu přítomnosti vody či vlhkosti (sklepy, garáže). Montáž dlažby je rychlá, nenáročná a, stejně jako u 3D terčů, lze konstrukci snadno kdykoliv rozebrat. Součástí volitelného příslušenství terčů pod dlažbu jsou vyrovnávací a protihlukové podložky. První varianta je přitom určena pro regulaci výšky jednoho nebo více terčů.

terč pro dlažbu z nabídky HPI-CZ  Foto: HPI-CZ, oficiální zdroj 

 

Terasové terče lze objednat u obchodních partnerů HPI-CZ, případně na webu firmy.

 

 

Zdroj: HPI-CZ 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.