„Nejezte, nepijte ani nežijte blbě!“

K tomu ve svém mottu vyzývá letošní již V. ročník festivalu nejlepších českých šéfkuchařů Grand Restaurant Festival, který probíhá do 28. února v 83 TOP restauracích z publikace Maurerův výběr Grand Restaurant ve 30 městech po celé České republice. A je vidět, že si milovníci dobrého jídla berou tuto výzvu gastronomických kouzelníků k srdci. Již k prvnímu dni bylo zarezervováno přes 15 200 degustací, což je zhruba polovina celkového počtu při loňském ročníku. Letošní novinkou je Singles MňamBus pro nezadané, ale i pro zadané, kteří chtějí poznat nové přátele.

grfperex

 

Kvalitně levněji

Za snížené ceny máte možnost navštívit luxusní podniky, ve kterých byste mimo festival zaplatili mnohem více. Ochutnáte například jak vaří ve vítězné restauraci Piano Nobile v Chateau Mcely nedaleko Mladé Boleslavi, a dále v podnicích z TOP 10, jako je Bellevue, Terasa U Zlaté studně, Francouzská restaurace Art Nouveau či brněnská Koishi fish & sushi. Nejlepší šéfkuchaři v nich připravují v rámci festivalu pokrmy v kategoriích: „To jste ještě nejedli“, „Ctíme tradiční recepty a zvyklosti“ a „Láska prochází žaludkem“.

Vybírat můžete ze základní, dvouchodové nebo tříchodové degustace, k níž dostanete zdarma přírodní minerální nebo pramenitou vodu z portfolia společnosti KOFOLA, např. Rajec, Evian, Badoit. U dvouchodové navíc sklenku vína či piva, a k tříchodové degustaci 2 sklenky vína nebo piva.

Toužíte-li po tom ochutnat nevšední kombinace, pak vás zaujme třeba bůček na kofole s pastyňákovým pyré a zimní zeleninou a po něm si jako sladkou tečku dáte levandulový tvarohový dort či teplou čokoládovou polévku ovoněnou lanýži nebo naopak zmrzlinu z kozího sýra s višňovým kompotem.

piano-nobile_tea_hall-01

 

Mňam novinky

Místo klasického posezení v restauraci můžete vyzkoušet speciální jednodenní nebo dvoudenní gastronomické výpravy MňamBusy a MňamVlakem. Poprvé bude vypraven „Singles MňamBus“ pro nezadané gastronauty, ale svést se mohou i zadaní, kteří chtějí poznat nové přátele a strávit den s někým, koho baví dobré jídlo a piti. Nově vyjede „Tajný MňamBus“, o kterém budou gastrocestující vědět jen čas a místo srazu. Ti, co nemusí maso, mohou vyrazit na „Vegetariánský MňamBus“. Nebude chybět ani MňamBus s časopisem Apetit.

MňamVlakem se můžete vydat na dvoudenní expedici z Prahy přes Ostravu do Rožnovských pivních lázní a na farmářský výlet na poklidný venkov do Soběsuk na rodinnou Angusfarm, kde se, kromě tříchodové degustace, zúčastníte jejich proslulé školy míchání tataráku. MňamBus s názvem Příběh jídla vyjede na Farmu Košík paní Dáši Havlové a poté se hosté přesunou na zámek Chateau Mcely. Na obou místech vás čekají tříchodové degustace a doprovodný program.

 

Gastronauti

Další volbou pro ty, které zajímá i zákulisí, jsou Mňam Balíčky neboli festivalové degustace s luxusním ubytováním pro dva, zajímavým gastronomický programem např. setkáním se šéfkuchařem, prohlídkou kuchyně, ochutnávkou vín, lekcí mixologie s vytvořením vlastního signaturního koktejlu a další aktivity jako je ku příkladu wellness.

 

Jak si dopřát ochutnávku nebo gastrojízdu

Abyste se mohli Grand Restaurant Festivalu zúčastnit, musíte si zakoupit festivalovou ochutnávku do vámi vybrané restaurace či na speciální doprovodný program – MňamBus, MňamVlak a MňamBalíček na příslušný den a čas.

Ochutnávky se pohybují v cenovém rozmezí od 250 do 600 Kč. Hosté si mohou vybrat, jestli ochutnají základní, dvouchodovou nebo tříchodovou degustaci včetně nápojů. Připraveny jsou opět i dárkové poukazy. Prodej probíhá na www.grandrestaurantfestival.cz, kde se dočtete i podrobnější informace o festivalu i jednotlivých restauracích atd.

 

 

Zuzana Ottová

Zdroj: Grand Restaurant Festival

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.