Nákupní galerie Myslbek: Blýskání na lepší časy

Moderní stavba, která se v roce 1996 svými ostrými skleněnými lokty nekompromisně včlenila do historické zástavby Nového Města i Starého Města Pražského a jako název si zvolila příjmení sochaře s nímž je spojen nejznámější symbol české státnosti – Josefa Václava Myslbeka, vyvolala v době svého vzniku nemalé diskuze. Dnes jsme si na ni už zvykli a dá se říct, že ji svým způsobem vnímáme jako propojení pulzující obchodní části města s poklidnou atmosférou historického Starého Města. Co je však neodiskutovatelné, je kulturní dluh, který vznikl právě volbou názvu – Nákupní galerie Myslbek. Ten se zdá splatit nová koncepce, která má přinést do ryze spotřebních prostor kulturního ducha. Za tímto účelem se nyní spojila se třemi z hlavních pražských kulturních institucí: Muzeem hlavního města Prahy, Národním divadlem v Praze a Symfonickým orchestrem Hlavního města Prahy FOK.

NG Myslbek z ulice Na Příkopě Foto: NG Myslbek, oficiální zdroj

NG Myslbek z ulice Na Příkopě
Foto: NG Myslbek, oficiální zdroj

 

Zajímavý celoroční kulturní program, který s těmito uznávanými institucemi zahájila v druhé polovině letních prázdnin výstava fotografií „Pražské věže“.Dále se návštěvníci mohou těšit na řadu dalších výstav, ale také koncertů, komorních divadelních představení nebo besed, které si kladou za cíl nabídnout možnost zastavit se v nákupním shonu a obohatit svůj den o kulturní zážitek.

 

Multifunkční prostory

V rámci nového konceptu se NG Myslbek otevírá také různým tvůrčím aktivitám s možností využít exkluzivní prostory s prvotřídním zázemím pro focení, natáčení, pořádání workshopů apod. K tomuto účelu jsou nyní po domluvě k dispozici i veřejnosti nepřístupné prostory, mezi něž patří například terasa s úchvatným výhledem na historické centrum metropole.  

Týnský chrám z terasy NG Myslbek Foto: e-Newspeak

Týnský chrám z terasy NG Myslbek
Foto: e-Newspeak

 

Obchodní renomé

Návštěvníci již bezmála po dvě dekády nacházejí v Myslbeku vyváženou kombinaci obchodů renomovaných značek, jako jsou Calvin Klein, Gant, Pepe Jeans, GUESS, Vagabond a další. Gastronomický zážitek pak nabízí stylová restaurace Pizza Coloseum, ale také populární Umami Sushi restaurace. Nechybí ani rychlé a zdravé osvěžení v podobě čerstvých ovocných džusů v provozovně známé sítě Fruitisimo.

Více o provozní době a seznam jednotlivých obchodů najdete na stránkách NG Myslbek.

Interiér NG Myslbek  Foto: NG Myslbek, oficiální zdroj

Interiér NG Myslbek
Foto: NG Myslbek, oficiální zdroj

 

 

Zuzana Ottová

Zdroj: NG Myslbek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.