MINT: Prague Fashion Market o víkendu v OD Kotva

MINT: Prague Fashion Market 21 se bude konat o víkendu 21. – 22. dubna v obchodním domu Kotva. Běžně nepřístupné 5. a 6. patro OD Kotva na náměstí Republiky zaplní stánky s originální módou, šperky, designem a lahůdkami. Výběrovou prodejní výstavu doprovodí bohatý program plný inspirativních workshopů.

MINT: Na Prague Fashion Marketu mmůžete pořídit například originální přáníčka, plakátky a potřeby pro balení dárků od značky ePiPi Foto: e-Newspeak

MINT: Na Prague Fashion Marketu mmůžete pořídit například originální přáníčka, plakátky a potřeby pro balení dárků od značky ePiPi
Foto: e-Newspeak

 

Organizátoři očekávají přibližně 10 tisíc návštěvníků, kteří se zajímají o krásné a jedinečné výrobky, jejichž výroba je převážně lokální a oproti běžné nabídce nákupních center mnohem ekologičtější, udržitelnější, odpovědnější, osobnější a hlavně – zajímavější. Vstupné bude zdarma a bez bariér. Pejsci nemají do OD Kotva vstup povolen.

 

Myšleno i na nejmenší návštěvníky

Maminkám s malými dětmi bude k dispozici přebalovací koutek.

Značka Alter-native připraví dětský koutek pro větší děti, kde si vytvoří originální lapač snů či přáníčko.

V sobotu zahraje Divadlo Na houpačkách dvě představení pro děti a v neděli se s pohádkou Pinocchio představí Divadlo Toy Machine. Na představení vždy navážou tematické workshopy, během kterých si děti vyrobí dřevěnou loutku, papírové loutky na prsty nebo záložku do knížky.

 

Workshopy pro dospělé

V sobotu roztančí návštěvníky kubánská tanečnice Doris Martinez. Její workshop bude spojený s taneční přehlídkou módní kolekce značky Zuu a šperky Orishas.

Co si počít se zbytky kůže naučí návštěvníky Lubice Skalská během workshopu Kůže na novo.

Na workshopech Visím si návštěvníci svážou nádherné macramé dekorace.

V rámci Komixátoru vznikne společnými silami všech zúčastněných jedinečný komix.

Po celou dobu bude probíhat výstava Wearme Fashion na téma etický módní průmysl.

MINT: Prague Fashion Market: Wearme Fashion Foto: e-Newspeak

MINT: Prague Fashion Market: Wearme Fashion
Foto: e-Newspeak

 

Dále projekt Povídání s Haenke, který se snaží bořit mýty z oblasti přírodní medicíny a Workshopy Loono s názvem #prsakoule a Žiješ srdcem ♥ hravou a praktickou formou naučí, jak se starat o své zdraví a správně se samovyšetřit.

 

Přítomnost i budoucnost

MINT: Prague Fashion Market 21 je již 21. dílem pravidelného trhu s nezávislou módou a šperky, který začínal v Pražské tržnici a vystřídal již celou řadu míst konání. Příští MINT: Prague Fashion Market proběhne 8.-9.6. na Karlově náměstí ve spojení s pouličním festivalem Praha žije hudbou.

 

Aktiální informace najdete na webových stránkách PFM a jeho fb.

 

 

Zdroj: MINT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.