MINT Market Olomouc zasnoubí módu s vědou

Spojit příjemné s ještě příjemnějším. To není sen, ale realita, kterou zažijí všichni návštěvníci MINT Marketu Olomouc v sobotu 30. března. Festival módy a designu se totiž koná v olomoucké Pevnosti poznání, která bude celou dobu otevřená. Lidé si mohou díky tomu zpestřit nákupy originálních výrobků návštěvou zábavných vědeckých expozic.

MINT Market Olomouc no1: pozvánka Oficiální zdroj: MINT Market 

 

V Olomouci se MINT Market bude konat poprvé. MINT Market má věrné zákazníky v Brně, Praze i řadě dalších českých měst. Návštěvníky přiláká na padesát prodejců oblečení, šperků, doplňků, kosmetiky i dobrot. Je výjimečný tím, že podporuje lokální české výrobce a originální design. Každý MINT Market má srdečnou a přátelskou atmosféru plnou zábavy. Návštěvníci se mohou těšit na kombinaci odpovědných nákupů a příjemného večírku, na kterém nechybí ani Dj’s, kavárna, ani skvělé veganké občerstvení Green Leaves. Akce je přístupná úplně všem, včetně maminek s kočárky či handicapovaných.

MINT Market Olomouc no1 Foto: MINT Market, oficiální zdroj

“Pevnost poznání je fascinující prostor. Nejen vědeckým centrem, které v něm sídlí dnes, ale i zajímavou architekturou a historickou atmosférou. Market bude obývat velký a malý sál, kam bude vstup zdarma. Předpokládám, že většina návštěvníků neodolá a koupí si vstupenku i do interaktivního muzea,“ prohlásil ředitel festivalu Zbyněk Hanko.

Trhy si užívají nejen zákazníci, ale i prodejci. Proto se na ně velmi rádi vracejí a nevadí jim ani dojíždět do vzdálených měst. Třeba jako Míša se svou značkou šperků Miska. „Jsem Brňačka a tady je MINT Market Brno něco jako fenomén. Olomouc mi vyskočila při přihlašování na brněnskou událost. Protože není daleko a líbí se mi prostory, kde se bude odehrávat, potřebovala jsem být u toho. Ráda si projdu i expozice Pevnosti poznání. Jsem zvědavá a nenechám si nic ujít. Ale spíš doufám, že se za mnou lidé zastaví třeba jen na kus řeči a nezbyde mi na to čas,“ uvedla Míša. Na festival s sebou přiveze výběr minerálních, pletených macame i provázkových náramků.

MINT Market Olomouc no1 Foto: MINT Market, oficiální zdroj

Stejné plány mají i prodejci kožených doplňků valašské dílny Končiny. „Asi jako každý doufáme, že na prohlídku nebude čas. Prodáváme ale s manželem ve dvou. Když bude chvilka, rádi se vystřídáme a expozice navštívíme. Každý MINT: Fashion Market si užíváme. Těšíme se na inspirativní setkání se zákazníky i ostatní prodejce. S mnohými jsme se za ty roky spřátelili,“ sdělila majitelka Tereza Ganzerová. Na trhy se chystají s opasky, ale přivezou i novinku – dámské kožené peněženky a úplně nový střih kabelek.

MINT Market Olomouc no1 Foto: MINT Market, oficiální zdroj

 

Praktické informace

MINT Market Olomouc no1
30.3. 2019
Pevnost poznání, 17. listopadu 939/7
Otevírací doba: 11:00 – 18:00
Vstup zdarma, bez bariér

Program, seznam prodejců i další informace najdete na webu MINT Marketu či Facebooku.

 

Zdroj: MINT Market

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.