Mille Miglia 2014: Nejkrásnější automobilový závod na světě

Na čtyři dny, konkrétně od 15. do 18. května se sever a střed Itálie proměnil v jeden grandiózní závodní okruh, na němž se utkala, ale zejména představovala celá plejáda automobilových veteránů spjatá s původním slavným závodem, který se s přestávkami jel v letech 1927 až 1957. Spolu se stovkami nadšenců usedly za volant slavné osobnosti ze světa filmu, showbyznysu, ale i automobilového sportu či designu.

mille-miglia-2014_logo

 

Jako střet civilizací, pro mnohé možná až nečekaně harmonický, působil pohled na hýčkané nablýskané veterány chtějící dokázat, že mají stále pod kapotou, kteří se proháněli v impozantních středověkých kulisách, jenž jim se stoickým klidem poskytla historická jádra italských měst.

Do Jaguaru XK 120 Lightweight z roku 1950 na cestu do Říma a zpět usedl sám velký Borgia čili britský oskarový herec Jeremy Irons, který se při řízení střídal s šéfredaktorem magazínu BBC Top Gear. Mercedes-Benz 300 SL W 198 vyrobený v roce 1956 si osedlal muž „který ukradl Woodymu Allenovi film“. Ti, kdo viděli Půlnoc v Paříži už mají jasno, napříč Itálií se sice neřítil nezkrotný Dalí, ale jeho bezchybný představitel Adrien Brody s navigátorkou Esmeraldou Brajovic.

V dalším Jaguaru XK 120 Ecurie Ecosse, tentokrát z 1951, předvedl své řidičské umění i soutěžního ducha nejznámější americký moderátor Jay Leno proslavený pořadem televize NBC The Tonight Show. Jeho spolujezdcem byl Ian Callum, automobilový designér a současný ředitel designu právě značky Jaguar. Z dalších závodníků zvučných jmen uveďme ještě bývalého belgického pilota Formule 1 Jackyho Ickxe v Porsche 550 Spyder RS z roku 1956.

 

Tisíc mil

Mille Miglia je automobilový vytrvalostní silniční závod na trase z Brescie do Říma a zpět, jehož délka dala vzniknout názvu. Původní závod byl jakousi náhradou za italskou Grand Prix, která byla z Brescie přesunuta na Monza okruh. Během let 1927 až 1957 se závod konal čtyřiadvacetkrát. Poprvé ho v důsledku smrtelných nehod jezdců a diváků přerušil v roce 1938 Mussolini. Nejel se ani v období 2. svět. války. Po smrtelné nehodě v roce 1957dvou jezdců a jedenácti diváků, byl závod zakázán.

V letech 1958 až 61 se jel upravený závod, který si ale nezískal oblibu a Mille Miglia tak byla ukončena navždy. Tedy, tehdy se to tak zdálo. Prokletí nešťastných „7“ se nakonec podařilo zlomit a závod vstal z popela. Poprvé se vrátil na původní trasu v roce 1977. Následovaly různé změny v pořadatelích, které si vybíral vlastník licence Brescia Automobile Club. Ale pojďme už k letošnímu ročníku.

 

Na startu

Současných závodů Mille Miglia se mohou zúčastnit jen modely vozů, které se zúčastnily nebo byly zaregistrovány v některém z původních závodů, Přesněji ty modely, z nichž se alespoň jeden vzorek zúčastnil jedné z rychlostních zkoušek (1927-1957) nebo dokončil registrační formality.

Vzhledem k tomu, že se již v průběhu původních 32 ročníků závodní automobily značně lišily svým výkonem i dalšími technickými možnostmi, při dnešních závodech 1000Miglia má každý typ vozu daný koeficient, k němuž se pak připočítávají body získané posádkou během závodu.

Ze 435 vozů neprošel přísnou technickou a sportovní přejímkou jediný, který byl nahrazen vozem z čekací listiny. Pořadetalé vybrali majitele z nejvzdálenější země od závodu, což bylo tentokrát Holansko.

Mezi vozy, které se postavily na startovní čáru, byly k vidění například automobily Mercedes-Benz Classic z muzea ve Stuttgartu, BMW z Musea v Mnichově, dále pak Porsche, Jaguar, Bugatti či Bentley. Jak už je tradicí, první startovní čísla měly závodní vozy, které vyhrály první Brescia Mille Miglia v roce 1927.

 

V cíli

Závod dokončilo 358 automobilů. Pro vítězství si dojela domácí posádka Giordano Mozzi a Stefania Biacca v Lancii Lambda tipo 221 spider Ca.Sa.Ro z roku 1928 se startovním číslem 42. Druhé místo patřilo opět Italům a to Alessandru Gamberinimu a Mircu Magnimu se startovním číslem 66, kteří zvolili Alfu Romeo 6C 1750 GS Zagato vyrobenou v roce 1930. Jako třetí dojela, jak přakvapivě, italská posádka Giovanni Moceri a Tiberio Cavalleri ve voze Aston Martin Le Mans z roku 1933. Výsledky závodu tak dokazují, že nejstarší veteráni nejen že nepatří do starého železa, ale dokáží to stále natřít i mnohem mladším soupeřům.

Z hvězd, kterým se podařilo závod dokončit se na 291. příčce umístil Adrien Brody s Esmeraldou Brajovic a Jay Leno s Ianem Callumem na 305. místě.

V Ladies Cupu pak zvítězila posádka Francesca Grimaldi a Lucia Fanti v Jaguaru XK 120 OTS z roku 1949, která byla v celkovém pořadí 39.

mille-miglia-2014_vitezna-posadka

 

Více info o závodě včetně podrobné historie a kompletního umístění závodníků na webu 1000miglia.
Zdroj: 1000miglia

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.