Maxipsa Fíka můžete navštívit ještě během července

Výstava Divoké narozeniny Maxipsa Fíka aneb Jiří Šalamoun dětem byla pro velký zájem prodloužena až do 29. července. V Galerii Villa Pellé tak shlédnout knižní ilustrace a filmové plakáty významného ilustrátora Jiřího Šalamouna celou první půlku prázdnin.

Maxipes Fík - záběr z filmu Fofo: cJiří Šalamoun/Galerie Villa Pellé, oficiální zdroj 

 

Magický fantazijní svět jednoho z nejvýznamnějších českých ilustrátorů druhé poloviny dvacátého století Jiřího Šalamouna, jeho expresivní ilustrace na hranici grotesky a nezaměnitelný rukopis provázejí již několik generací dětí i rodičů. Jiří Šalamoun ve svém díle originálně propojuje svět dětské fantazie se zkušenostmi dospělých. A tak na výstavě dělají Maxipsu Fíkovi rovnocennou společnost originály ilustrací ke knihám Poslední Mohykán, Hobit, Pan Tau, Tracyho tygr nebo k loutkovým hrám. Filmové příznivce jistě potěší kolekce Šalamounových filmových plakátů.

 

 

Praktické informace

Výstava Divoké narozeniny Maxipsa Fíka aneb Jiří Šalamoun dětem probíhá do 29. 7. 2016 v Galerii Villa Pellé v Praze 6, Pelléova 10. Otevírací doba: út – pá od 13 do 18 hodin, so – ne od 11 do 18 hodin, nebo dle dohody.

V době horkých letních dní rodiče i děti jistě ocení také příjemné posezení v kavárně v klidné zahradě vily, kde je možné spočinout  po návštěvě výstavy.

Více informací najdete na webových stránkách výstavy.

 

 

Zdroj: Galerie Villa Pellé

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.