Marmeláda a Whiskey: Rodinný den, který v Praze spojí generace

Nedávno otevřený Dům seniorů Rezidence RoSa a komunitní Centrum RoSa v pražských Kobylisích připravilo akci, která si klade sympatický cíl propojit všechny generace. Rodinný den se bude konat již tuto sobotu, 25. dubna od 14 hodin, Děti, dospělé i dříve narozené čeká odpoledne plné společných her a zábavy. Vstup je zdarma.

Rezidence RoSa Foto: RoSa, oficiální zdroj

Rezidence RoSa
Foto: RoSa, oficiální zdroj

 

Unikátní projekt mezigeneračního bydlení s pomocí – Rezidence Rosa, chce ukázat, jak může být program zábavný pro celou rodinu, ať už jde o babičku, syna nebo vnuka. „Připravili jsme rodinný turnaj v pétanque, dětské soutěže, kuželky, malé slečny si vyzkouší úpravu vlasů a tatínkové třeba střelbu z luku. Maminky využijí jistě masérský koutek. Všichni společně se mohou zúčastnit divadla. Cíl našich projektů je stále jediný, propojit celou rodinu a ukázat všem, jak se dá žít i v této hektické době život s propojením všech generací,“ upřesňuje Anna Ježková za Centrum RoSa.

Chybět nebude malá výtvarná dílna s navlékáním korálků a šití kytiček, kroket a balónky. „Navíc, pokud zaboduje celá rodina, vyhraje chutné ceny,“ usmívá se Anna Ježková. Jaké, to napovídá už název článku.

Rezidence RoSa: knihovna Foto: RoSa, oficiální zdroj

Rezidence RoSa: knihovna
Foto: RoSa, oficiální zdroj

 

Centrum pro všechny

Rezidence RoSa otevřela svoje brány novým obyvatelům na začátku letošního roku. Nedaleko metra Kobylisy vznikl unikátní dům, který nabízí bezpečné bydlení pro seniory, ale také handicapované či mladší lidi, kteří potřebují náročnější bydlení či častější zdravotní péči. Dům poskytuje 108 nájemních jednotek 1kk a 2kk. Důraz je kladený na bezpečí a pohodlí nájemníků. Přímo v objektu funguje lékař a psychiatr, kdokoli z domácích i příchozích tam najde rehabilitační personál či obchod se smíšeným zbožím, kavárnu a knihovnu.

Centrum RoSa nabízí cvičení maminkám s dětmi i různé další kurzy, aktivity a kroužky. V přípravě je také dětské hřiště. První projekt tohoto typu v České republice podle francouzského vzoru postavila společnost Atkins a Langford Development s.r.o.

Rezidence RoSa - vstup ze Střelničné ulice s dětským hřištěm Foto: RoSa, oficiální zdroj

Rezidence RoSa – vstup ze Střelničné ulice s dětským hřištěm
Foto: RoSa, oficiální zdroj

 

Více informací najdete na www.rezidencerosa.cz.

 

Zdroj: RoSa, Taiko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.