Marián Varga a Collegium Musicum: Ojedinělý pražský koncert

Již dnes, ve středu 8. října vystoupí legendární česko-slovenská rocková kapela Collegium Musicum poprvé v Paláci Akropolis, tedy v místě, kde se v posledních devatenácti letech protínaly cesty těch nejzajímavějších interpretů nezávislého rocku, alternativy, world music a jazzu. Skupina Collegium Musicum se kolem Mariána Vargy začala formovat již v roce 1969. V sedmdesátých letech byla jednou z nejprogresivnějších a nejoriginálnějších kapel celého východního bloku.

Collegium Musicum Oficiální zdroj: United Islands of Prague

Její comeback v roce 2009 dokázal, že esprit kapely neztratil s léty nic na intenzitě a její nejsilnější historická sestava – s Mariánem Vargou za klávesami, Fedorem Frešem u baskytary a kytaristou Františkem Griglákem v kombinaci s vynikajícím mladým bubeníkem Martinem Valihorou – stále ohromuje nejen vyzrálostí a instrumentálním mistrovstvím, ale zejména energií a intenzitou hudebního prožitku ze skvělé a nestárnoucí hudby.

Několik beznadějně vyprodaných koncertů pořádaných ve spolupráci s pořadateli festivalu United Islands of Prague přineslo v uplynulých letech mimořádný zážitek všem, kdo koncerty ve Velkém sále Lucerny či Lucerna Music Baru zažili. Nemenší úspěch zaznamenala v roce 2012 legendární Zelená pošta, koncertní verze legendárního alba, kterou Marián Varga s Pavolem Hammelem ve spolupráci se členy Collegia Musica a za hostování Radima Hladíka oživili ve vyprodaném Divadle Archa.

Collegium Musicum Foto: United Islands of Prague, oficiální zdroj

 

Praktické informace

Koncert v Paláci Akropolis proběhne 8. října od 20 hodin, vstupenky od 450 Kč do 790 Kč jsou k dispozici na pokladně Paláce Akropolis a v síti Ticketpro. Více informací na www.unitedislands.cz.

 

Zdroj: United Islands of Prague

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.