Májová výstava skalniček 2013

V zahradě vedle Faustova domu na Karlově náměstí probíhá druhá ze tří každoročních skalničkářských výstav, která je současně hlavní výstavní akcí Klubu skalničkářů Praha.

 

skalnicky
V pořadí již 44. Májová výstava nadchne jistě i letos všechny milovníky rozkvetlých zahrad, ale i těm, kteří zahradničení neholdují, může poskytnout příjemnou procházku klidnou miniaturní přírodou, přestože ji od ruchu velkoměsta dělí pouze několik desítek centimetrů zdiva.

 

Zahradní magie

Tajemnost Faustova domu jakoby přesahovala i sem, neboť jsou tu celoročně vysazeny i druhy rostlin, např. araukárie a rozmarýn, které u nás běžně nedokáží venku přezimovat. Prozaičtějším vysvětlením je, že za odolností rostlin stojí maximálně příznivé mikroklima zahrady a vysoce propustná zem.

Umně naaranžovaná expozice budí zdání, že v ní všechny exponáty mají trvalé místo. Ve skutečnosti jsou mezi stávající rostliny zakomponovány výpěstky zapůjčené členy klubu.

Součástí výstavy je tradičně i samoobslužný prodej skalniček i poradenská služba Klubu skalničkářů.

 

 

Tipy na jaro 2014

45. Májová výstava skalniček v zahradě Faustova domu potrvá do 24.5.

Prohlédnout a především nakoupit nové přírůstky do zelené rodiny můžete také na Květinovém jarmarku v zámeckém areálu Ctěnice v Praze 9, konaném třetí květnový víkend.

 

O aktuální již 46. májové výstavě skalniček, která začíná 6.5.2015, získáte informace zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.