Májová výstava skalniček: U Fausta už po čtyřicáté šesté!

Po březnové výstavě, která představila první odvážlivce z rostlinné říše, kteří se navzdory ještě mrazivému počasí nebojí ukázat v plné kráse, přichází na řadu v pořadí druhá každoroční výstava pražského Klubu skalničkářů. Ta letošní už 46. v pořadí otevře doslova své brány a branky ve středu 6. května. Kromě toho hlavního, krásy květů a rostlin, nabídne návštěvníkům například soutěž a ukázku aranže.

Májová výstava skalniček U Fausta: Nejzákladnější i jedny z nejkrásnějších skalniček - floxy neboli plamenky, latinsky Phlox Foto: ©Zuzana Ottová

Májová výstava skalniček U Fausta: Nejzákladnější i jedny z nejkrásnějších skalniček – floxy neboli plamenky, latinsky Phlox
Foto: ©Zuzana Ottová

 

Od čeho je odvozen název měsíce není třeba vysvětlovat, stejně jako volbu termínu pro nejhezčí ze tří ročních výstav pražských skalničkářů. Jarní i podzimní výstava má samozřejmě rovněž co nabídnout, ale májová s expanzí květů si přeci jen hravě vydobude mezi nimi prvenství.

 

Komentovaná prohlídka a ukázka aranžování

Hned v úvodu výstavy, konkrétně v sobotu 9. května si vystavovatelé pro návštěvníky, kteří by se o jednotlivých představených rostlinách a jejich pěstování rádi dověděli víc nebo i pro zkušené kolegy skalničkáře, jenž chtějí porovnat svoje zkušenosti, připravili komentovanou prohlídku obou spolu sousedících zahrad vedlo Faustova domu, v nichž se všechny výstavy tradičně uskutečňují. „Přijďte a nebojte se zeptat na to, co Vás zajímá,“ vyzývají organizátoři.

Od 13 hodin se budou moci návštěvníci přiučit, jak postupovat při osazování kamenného koryta. Jaké   kameny a rostliny použít atd. Názornou ukázku předvede propagátor „vrstevnatých skalek“ Zdeněk Zvolánek, jehož dílo obdivují návštěvníci botanických zahrad nejen v České republice, ale
i v Anglii, Skotsku, Německu či Kanadě.

Na výstavě si můžete rovněž zakoupit jeho knihu České skalky a nechat si ji od autora i podepsat. Výstavní cena publikace je 130 Kč.

Májová výstava skalniček U Fausta: Korýtko osázené skalničkami Foto: ©Zuzana Ottová

Májová výstava skalniček U Fausta: Korýtko osázené skalničkami
Foto: ©Zuzana Ottová

 

Soutěž Cena návštěvníka

Svoje dojmy z výstavy můžete na místě zúročit účastí v soutěži o nejkrásnější rostlinu z pohledu návštěvníka. Z platných hlasovacích lístků bude po ukončení výstavy vylosován výherce, který obdrží poukázku na nákup rostlin v klubové prodejně v hodnotě 500 Kč. Poukázku bude možné použít při podzimní výstavě. Přesné iánformace o soutěži získáte v pokladně při zakoupení vstupenky.

 

Místo konání výstavy

Od 6. do 23. května 2015 v zahradách vedle Faustova domu, Karlovo náměstí, Praha 2. Denně od 9 – 18 hodin včetně soboty, neděle a svátků.

Součástí akce je prodej skalniček a poradenská služba,

Další informace o akcích Klubu skalničkářů Praha najdete na jeho webových stránkách skalnickari.cz.

 

Informace o aktuální výstavě v květnu 2019.

 Plakát 46. výstavy skalniček Oficiální zdroj: KSP

 

 O probíhající Podzimní výstavě se dočtete více zde

 

Zuzana Ottová

Zdroj: Klub skalničkářů Praha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.