Luxusní svatební šaty z e-shopu? Zpravidla jen na obrázku

Nádherné svatební šaty z ilustračních fotografií nabízené v e-shopu za příznivé ceny mohou zlákat nejednu nevěstu. Doručené šaty ale mohou být zcela odlišné, než slibovaly fotografie svatebních modelů. Podezřelý e-shop může prozradit například nedokonalá čeština v popiscích a „recenzích“ zákaznic. Stejně tak, jako je tomu i podvodných mailů.

Použité fotografie mohou být okopírované z katalogů nebo časopisů, prodejce někdy použije i snímky známých osobností ilustrační obrázek: Tricia Nixon and Ed Cox Foto: US National Archives/Wikimedia Commons

Použité fotografie mohou být okopírované z katalogů nebo časopisů, prodejce někdy použije i snímky známých osobností
ilustrační obrázek: Tricia Nixon and Ed Cox
Foto: US National Archives/Wikimedia Commons

 

„Setkali jsme se s případem spotřebitelky, která si zakoupila svatební šaty na stránkách www.amaidtoshine.com. Stránky vypadají na první pohled důvěryhodně a lze snadno přehlédnout, že se jedná o prodejce z Hong Kongu. Spotřebitelka to zjistila až při proclení zásilky a tím její problémy teprve začaly,“ vypráví Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení dTestu.

Stránky www.amaidtoshine.com obsahují spoustu fotografií modelek v nádherných svatebních róbách. Popisky i texty jsou v češtině. Pozorným návštěvnicím a návštěvníkům však jistě neunikne, že překlad není ať už nechtěně nebo záměrně příliš zdařilý. Píše se zde například o „můj zpětná vazba“, strojový překladač se postaral i o „recenze“ od jednotlivých zákaznic, kupříkladu: „Byl jsem ohromen kvalitou tohoto šaty. Za cenu, že je to také stojí za nákup. Velikosti běžet o něco menší, než jsem čekal.“ Obchodní podmínky a další důležité informace jsou pak pouze v angličtině.

Když objednané svatební šaty dorazily, vyšlo najevo, že vůbec neodpovídají fotografiím na stránkách prodávajícího. Kromě toho měly i děravou spodničku, což podle vyjádření obchodníka způsobil přepravce. Na reklamaci neodpovídající podoby šatů prodávající spotřebitelce sdělil, že šaty jsou přesně takové jako na fotografii a peníze vracet nehodlá, ani když se mu zboží vrátí zpět.

„Zmíněná spotřebitelka měla štěstí v neštěstí, platila totiž objednávku platební kartou. Ihned po odmítnutí reklamace obchodníkem se obrátila na svou banku a požádala o zpětnou platbu, takzvaný chargeback. Pokud se totiž ukáže, že se spotřebitel nechal napálit podvodnou nabídkou, připíše banka kupujícímu peníze zpět a následně si jejich vymáhání po obchodníkovi zajistí sama,“ vysvětluje Lukáš Zelený a dodává, že při výběru e-shopu je vždy na místě obezřetnost, ať už kupujeme drahé šaty na významný den nebo trička za pár korun.

 

Zdroj: dTest

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.