Léto slovenských hvězd

V rámci METROpolitního léta hereckých osobností je pro jeho letošní ročník připraveno rovněž šest představení včetně jedné české premiéry, v nichž se představí hvězdy slovenského divadla, jakými jsou Emília Vášáryová, Milan Lasica, Milan Kňažko, Zdena Studenková, Zuzana Mauréry nebo Ján Koleník. Přehlídka začíná právě dnes – 18.8. v divadle Studio DVA na Václavském náměstí.

Léto slovenských hvězd - Ryba v trojke, na snímku Jozef Vajda a Zdena Studenková Foto: Studio DVA, oficiální zdroj

Léto slovenských hvězd – Ryba v trojke, na snímku Jozef Vajda a Zdena Studenková
Foto: Studio DVA, oficiální zdroj

Léto slovenských hvězd zahájí krimi komedie Ryba v trojke o třech trochu jiných sestrách a věrném sluhovi, který se dožaduje splacení závazků za posledních 30 let služby, k čemuž se setry rozhodně nemají. 

V režii Petera Mikulíka hrají Zdena Studenková, Mária Kráľovičová, Zuzana Kocúriková a Jozef Vajda.

Na Zdenu Studenkovou se mohou diváci těšit i v komedii současného nejúspěšnějšího francouzského autora Marca Camolettiho Kto zhasol svetlo? o manželských a mileneckých párech, které se setkají naráz doma.

V přehlídce samozřejmě nesmí chybět představení partnerského Štúdia L+S, které kromě svých osvědčených titulů s Emílií Vášáryovou, Milanem Kňažkem (Rybárik kráľovský, Život na trikrát) a dalšími, uvede i českou premiéru hry Milana Lasici – Listy Emilovi, odehrávající se v domově důchodců. Inscenace vznikla jako scénická adaptace Lasicovy stejnojmenné knihy, která díky svému šarmantnímu nadhledu a vtipu pobavila tisíce čtenářů na Slovensku i u nás.

Posledním titulem bude komedie o hubnutí s příznačným názvem Nízkotučný život, jejímž autorem je šestinásobný nositel Ceny Alfréda Radoka Viliam Klimáček, a kterou diváci uvidí v podání souboru GUnaGU.

Více informací najdete na stránkách Studia DVA

 

Zdroj: Studio DVA

 

 

 

8 komentářů

Skip to comment form

  • Hugo on 18.8.2014 at 17:34

  Odpovědět

  Mám moc rád tyhle letní scény, venku pod širým nebem :) pravidelně navštěvuji letní shakespearovské slavnosti, jen teda když nevýjde počasí je to zlé :)

  • Redakce on 18.8.2014 at 17:42
  • Autor

  Odpovědět

  Když vyjde počasí je to prima. Momentálně letním scénám ale moc nepřeje. METROpolitní léto to má vychytané, na Vyšehradě rozdává i pláštěnky, moknou jen herci.

  • Hugo on 18.8.2014 at 18:02

  Odpovědět

  Což o to, já třeba moknu rád. :) ale ono to asi celkově pokazí zážitek, atmosféru a když se k tomu přidá zimumřivá partnerka.. by mě asi zabila, kdybych ji vytáhl do divadla a pršelo, foukal silný vítr atd. :) snad příští rok budou zase hezké teplé noci..

  1. Odpovědět

   To se mi právě na létě líbí nejvíc, teplé noci, hvězdy, které jsou vidět celou noc jasně, a když se k tomu přidá takové divadlo, po divadle kapka vína, táboráček, a nějaká pěkná kočka, tak je to opravdu idylka… :)

  • Hugo on 19.8.2014 at 00:22

  Odpovědět

  a co takhle s kočkou, vínem v ruce a posloucháním hudby typu čechomor či ve vizovicích Fleret :)

 1. Odpovědět

  To zní taky dobře.. Už si to představuju :)

   • Hugo on 19.8.2014 at 00:42

   Odpovědět

   přeju brzkou realizaci :)

   1. Odpovědět

    Děkuji, taky něco podobného přeji :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.