Léto s HANÁCKOU

Léto s sebou přináší nepřebernou směsici chutí a vůní přírody. A také vůni dálek, cestování. Navodit si atmosféru slunné Provence, stejně jako vzpomínku na prázdniny u babičky nebo na chatě či chalupě dokáží vykouzlit dvě novinky tradiční české značky HANÁCKÁ – HANÁCKÁ Levandulová a HANÁCKÁ Malinová Griotte. A určitě to není důsledek alkoholového opojení, které by jen ošálilo mysl.

Dezert s přelivem  HANÁCKé Malinové Griotte Foto: e-Newspeak

Dezert s přelivem
HANÁCKé Malinové Griotte
Foto: e-Newspeak

 

HANÁCKÁ Malinová Griotte

Novinka mezi likéry intenzitou chutě i vůně potěší všechny, kteří si potrpí na chuťové zážitky. Barva vyzrálých malin evokuje energii a vášeň, a ani v probuzení základních smyslů nezaostává. Vůně a následně pouhý jeden krátký lok přesvědčí, že likér má magickou schopnost přenést nás na chvíli do dětství, tedy pokud jste měli to štěstí a o prázdninách zaháněli žízeň domácí malinovou šťávou. Samozřejmě ta tehdy neměla onu říznější chuť, kterou jí dodává 20 % obsah alkoholu, ale nezaměnitelná chuť a vůně malin je totožná. Je to dáno tím, že Hanácká Malinová Griotte obsahuje jako jediný malinový likér u nás 15 % ovocné šťávy. Likér je prioritně určen k přípitku, ale velmi vhodný je rovněž do míchaných nápojů a sladkých dezertů.

Maliny Foto: GSD, oficiální zdroj

Tip na letní drink

Několik čerstvých malin zalijte Hanáckou Griotte Malinovou, přidejte limetku, mátu, zalijte sodou. Podle chuti přidejte cukr a ledovou tříšť. A koktejl party může začít!    

 

Sladká chuť léta

Hanácká Griotte Malinová se výborně hodí pro výrobu nejrůznějších dezertů a to nejen v létě. Za letních večerů pak bude dobrým společníkem chladivého,voňavého, lahodného a ještě k tomu nízkokalorického malinového sorbetu, který je plný vitamínů a s malinovým přelivem chutná luxusně. Stejně tak i klasická smetanová vanilková zmrzlina nebo panna cotta, jimž malinový likér přidá na atraktivitě, aniž by potlačil jejich jemnou chuť.

 

Redakční tip

Pohár s griotkovým přelivem

Základ dezertu tvoří panna cotta, na ni dáme kopeček vyšlehaného tvarohu, který můžeme podle chuti osladit moučkovým cukrem nebo vanilkovým cukrem. ozdobíme čerstvými, případně mraženými malinami, přelijeme Hanáckou Griotte Malinová a nakonec do poháru přidáme hvězdičku ze skořicovo-jablečného sorbetu s čokoládovou polevou (nebo jakýkoliv chuťově vhodný typ zmrzliny).

 

Svazek levandule Foto: GSD, oficiální zdroj

 

HANÁCKÁ Levandulová

Letní novinka mezi destiláty má jemnou lahodnou chuť s tělem po sušených švestkách a dotykem levandule. Typická levandulová vůně snadno přenese do vzdálené Provence, i když její koštování bude probíhat třeba pod lípou na domácím dvorku a od červencového Festivalu levandule v Montélimar jej bude dělit několik set kilometrů. Chuťovou čistotu a jemnost vodky harmonicky doplňuje chuť a vůně sušených moravských švestek z pravé ovocné šťávy. Destilace vychází ze starých postupů nejstarší palírny v Evropě – prostějovské Palírny U Zeleného stromu, která loni oslavila neuvěřitelných 495 let. Vodka 4 x filtrovaná přes aktivní uhlí po napití zanechává příjemný pocit a díky svému složení neškrábe, ani nepálí v krku, nedráždí žaludek.

Vzhledem k tomu, že obsahuje pravý extrakt z levandule lze říct, že v malém množství má pročišťující a relaxační účinky stejně jako samotná levandule. Jde o lehké letní pití „na zdraví“, je vhodná také do koktejlů.

 

Více informací najdete na stránkách GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries.

 

Zdroj: Granette &Starorežná Distilleries

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.