Letní rodinná dovolená: Čím se řídit při výběru destinace vhodné pro děti

Cestování dává dětem nové pozitivní psychické i fyzické impulsy. Čistý vlhký vzduch, moře a letní radovánky napomáhají ke zlepšení zdravotního stavu a k celkovému rozvoji dětské osobnosti. Ne každá lokalita nebo přímo ubytovací zařízení však odpovídá potřebám dítěte v různém věku a ještě k tomu představám rodičů o způsobu prožití dovolené a komfortu služeb.

dovolena-s-detmi__perex-_portugalsko-martinhal-beach-resort-staveni-hradu-z-pisku

Při výběru resortu se můžete buď spolehnout na osobní zkušenosti blízkých, přátel nebo kolegů, o nichž víte, že mají obdobný pohled na věc nebo si nechte poradit od zkušených odborníků, kteří vám dle vašich požadavků doporučí vhodné destinace a resorty: „Dovolená je synonymem pro odpočinek, který všichni rádi dedikují své rodině a svým zájmům, aniž by slevili ze svých nároků. Rodina s malými dětmi ocení klid a dětské koutky. Naopak teenageři budou vyhledávat spíše rušnější prostředí a sportovní vyžití.“ radí David Eder, generální ředitel společnosti Exclusive Tours, která se zaměřuje na poskytování služeb v cestování pro náročnou klientelu. Samozřejmě z tohoto vyplývá, že se nemůžete spolehnout na doporučení jakékoliv cestovky, které může mít jediný cíl – prodat vám zájezd.

 

Sežeňte si komplexní informace

„Při výběru rodinné dovolené se vždy informujte o možnostech dané destinace a zjistěte infrastrukturu a charakter resortu. Ze zkušenosti mohu říci, že rodiče obvykle nejčastěji zajímá, zda jsou k dispozici kluby pro nejmenší nebo animační programy určené pro děti, případně jiné volnočasové aktivity. Nelze opomenout ani bezpečnostní faktor, a to jak kvalitní a dostupnou akutní zdravotní péči, tak i politickou situaci v zemi,“ komentoval hlavní kritéria při výběru rodinné dovolené David Eder, generální ředitel Exclusive Tours.

My dodáme také, že je důležitá bezpečnost místa v souvislosti s věkem dítěte, tzn. přístupová cesta k moři nebo jiné vodní ploše, zda nechybí pláž, kde se může dítě volně pohybovat bez obavy z pádu do vody, samozřejmě hloubka vody u břehu, zda je dno pozvolné. Pokud chcete aktivní dovolenou, tak zda jsou např. v okolí svou náročností pro děti vhodné cyklotrasy nebo turistické cesty apod.

dovolena-s-detmi_portugalsko-martinhal-beach-resort

 

Nezapomeňte na dopravu

Při volbě dopravního prostředku vycházejte ze vzdálenosti a dostupnosti cílové země. Pro přímořská letoviska je ideálním prostředkem letadlo, nejlépe pak přímý let. Na co všechno je třeba pamatovat:

• Již při rezervaci dovolené zmiňte informaci, že cestujete s dětmi a uveďte jejich stáří. Většina leteckých společností nabízí i nadstandardní služby, jako jsou postýlka či dětské jídlo. V případě, že někdo z rodiny trpí alergií na nějaké potraviny nebo má speciální dietu, je vhodné toto také zmínit.

• Před cestou na letiště se informujte telefonicky nebo online o případných zpožděních či zrušení letu. Eliminujete tím dlouhé čekání, což oceníte vy i vaše děti. Cestování s kočárkem není žádný problém, pohodlně s ním dojedete k letadlu, kde jej předáte palubnímu personálu. V cílové destinaci bude připraven opět u dveří letadla.

• Během letu se doporučuje teplejší oblečení a dostatek tekutin. U malých dětí je vhodné kojení či dudlík, u starších pak bonbón, žvýkačka či svačinka při startu a přistání. Na kinetózy pomáhají léky, příznivý je i účinek některých léků proti alergii. Významnou prevencí je dobrá pozice v letadle, a to sedadlo u okénka.

 

Zdroj:  Exclusive Tours a Weber Shandwick

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.