Nová módní kolekce Leeda na designSUPERMARKETU 2013

Součástí limitované kolekce Leeda Redesigned Collection jsou i modely vyrobené speciálně pro projekt Red, který se na designSUPERMARKETU představí. Kolekce je výsledkem spolupráce autorů různých profesí a zaměření.

leedared-1_fotodusantomanek

Lucie Kutálková /Leeda/ se spolu s grafickou designérkou Olgou Benešovou rozhodla vytvořit limitovanou edici modelů, která je postavena na aplikaci písma na oděv jiným způsobem, než je běžné. S použitím vizuálně atraktivního písma Rebecca se na oblečení objevují části miniaturních povídek Johany Švarcové a novináře Pavla Turka. Střihy, na které se písmo tiskne, jsou do jisté míry Redesignem modelů z aktuální kolekce jak to naznačuje i její název.

 

Příběh začíná na šatech

Nejednoznačně poetické úryvky na modelech vždy doprovází visačka s celým příběhem. A i když je autorem jednou muž a podruhé žena, nejde o genderově dělenou kolekci. „Šlo nám o to, aby se slov chopil někdo, kdo je zvyklý s nimi pracovat, dá jim patřičný význam. Zákazník si tak neodnáší jen ‘model s potiskem’, ale i krátký příběh, který byl k tomu účelu napsán“ dodává Lucie Kutálková z Leedy. Kromě variabilních pánských, dámských a unisexových modelů, kde text „reaguje“ na způsob, jak si model oblečete, edice zahrnuje i náramky, pásky, tašky a odznaky.

„Líbí se mi, co Leeda dělá a popravdě mě dost překvapilo, ze chtějí vytvořit trička s nápisem,“ podivila se herečka, hudebnice a DJka Johana Švarcová, když ji Leeda oslovila. „Těšila jsem se na to, jak ty písmena zakomponují do střihu. Ani v nejmenším mě nenapadlo, ze by se můj text objevil v headlinovém místě triček: oblast lopatek nebo na prsou.“

 

Věčné téma písmo

Pro Leedu se nejedná o první spolupráci se schopnými textaři a chystá se na ni soustředit i do budoucna. Velmi úspěšná spolupráce proběhla již v roce 2010 kdy pro Leedu vytvořil novinář Ondřej Formánek v rámci kolekce I Love Your Boyfriend, Leeda, triko s potiskem – I Wanna Be Your Ex Boyfriend.

 

Zdroj: Leeda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.