LEEDA: Papírový sáček nebo kabelka?

Česká módní značka LEEDA doplnila svůj sortiment o Fair trade tašky My Paper Bag holandského studia Myomy, které se zaměřuje na výrobu kožených produktů v Indické Calcuttě. Kolekce je dílem designéra Ramóna Middelkoopa, který se Inspiroval ošuntělým papírovým sáčkem. Sáček ho zaujal tím, že vypadal skvěle I po dlouhodobém užívání. Proto se rozhodl aplikovat tento nadčasový design I na koženou tašku Myomy.

Kolekce Myomy My Paper Bag designéra Ramóna Middelkoopa Foto: Leeda, oficiální zdroj

Kolekce Myomy My Paper Bag designéra Ramóna Middelkoopa
Foto: Leeda, oficiální zdroj

 

Mezi priority značky Myomy patří „fairový“ přístup k zaměstnancům v Indii, ekologický způsob barvení kůže a precizně zpracovaný holandský design.

Tašky jsou vyráběny z bůvolí kůže vykoupené z rodinných farem. Tímto je zaručeno, že zvíře mělo dobrý život a zemřelo přirozenou smrtí. Díky ekologickému způsobu barvení kůže se zamezuje úniku nebezpečných chemikálií do koloběhu pitné vody v daném prostředí. Tašky jsou ručně vyráběny v certifikovaných fair trade dílnách, které zajišťují rodinám zaměstnanců potřebné vzdělání a lékařskou péči. Spravedlivý obchod neboli Fair trade dává lidem v rozvojových zemích možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek.

Výroba tašek z kolekce Myomy v indické Calcuttě Foto: Leeda, oficiální zdroj

Výroba tašek z kolekce Myomy v indické Calcuttě
Foto: Leeda, oficiální zdroj

 

“Kolekci kabelek Paper Bag od značky  Myomy jsem našla při návštěvě Berlínského Etical Fashion Weeku. Dlouhodobě se o tuto problematiku zajímám a MyoMy mě hned oslovila nejen odpovědným přístupem, ale i nadčasovým designem.” popisuje seznámení s kolekcí Lucie Kutálková, designérka a majitelka značky Leeda.

 

Zdroj: LEEDA

2 komentáře

  • Hana on 30.12.2015 at 10:06

  Odpovědět

  Dobrý den, měla bych zájem o zakopení kabelky My paper bag -Handbag zip off bleck. Je možné jí zakoupit u Vás nebo mi zašlete prosím kontakt kde lze .Děkuji Vrabcová

  • Redakce on 30.12.2015 at 18:38
  • Autor

  Odpovědět

  Hezký den,
  jsme rádi, že Vás náš tip na kabelku oslovil. Jako webový magazín zboží neprodáváme, posíláme Vám kontakt na obchod a jeho majitelku:
  Lucie Kutálková: tel. 777 117 112 , leeda.store@email.cz
  LEEDA SHOP: Bartolomějská 1, 110 00 Praha 1, http://www.leeda.cz

  Zdraví
  redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.