Krups SUPER CAPPUCCINO nejen pro podzimní rána

V sychravých ránech, které si pro nás podzim už opět přichystal, se do stavu bdělosti a čilosti dokáže bez podpůrných prostředků, mezi něž patří i šálek dobré kávy, dostat asi jen opravdové ranní ptáče. S novým plně automatickým espressem Krups s intuitivním ovládáním si některý z oblíbených  nápojů včetně čaje snadno připraví každý člen rodiny i ve stavu značné rozespalosti.

krups_espresso__perex_ea8441_high

 

Nová řada plně automatických espress značky Krups SUPER CAPPUCCINO je, jak už její název napovídá, prvotně zaměřena na přípravu tradičního italského cappuccina v domácích podmínkách. Podle zkušeného baristy značky Illy, který byl společností SEB zastupující u nás značku Krups požádán o otestování přístroje, je připravená káva, a to nejen cappuccino, skutečně srovnatelná s kávou z profesionálního pákového espressa.

 

Čtyři faktory kvality

Jak potvrdí každý kávový „fajnšmekr“, základem skutečně lahodného nápoje jsou kvalitní kávová zrna čerstvě umletá těsně před jeho přípravou. K tomu slouží integrovaný kónický mlýnek vyrobený z vysoce kvalitní oceli, který lze nastavit na jeden ze tří stupňů hrubosti mletí. Jeho další předností je tichý chod.

Druhou věcí, která ovlivní chuť kávy je voda. Krups SUPER CAPPUCCINO si ji přefiltrovává před přípravou, což navíc prodlužuje životnost přístroje. Účinnost filtrace se opírá o metody používané při profesionální úpravě vody. Základem je iontová výměna a patentovaný princip protiproudu, přičemž je filtrováno pouze množství vody, které je bezprostředně nutné.

Thermoblock systém zajistí ideální teplotu kávy už od prvního šálku. Automatická mléčná tryska SUPER CAPPUCCINO se sací funkcí následně po stisknutí tlačítka vytvoří správnou mléčnou pěnu. Takovou, jakou dokáže vyškolený barista.

 

… a ještě něco navíc

Cappuccinem samozřejmě nabídka nápojů nekončí. Ať už dostanete chuť na ristretto, café lungo, ale i na horké mléko či čaj, stačí si navolit na barevném dotykovém TFT displeji přesné požadavky ohledně objemu nápoje, u kávy její sílu atd. Ovládání je intuitivní, přístroj vás sám provede celou nabídkou. Poví vám, kdy je nápoj hotový, ale i zda je potřeba dolít vodu, vysypat zásobník na použitou kávu apod. To jediné sám ještě neumí. Odnímatelný podstavec umožňuje použití i vyšší sklenice nebo šálku.

 

Hygiena především

Inovativní řešení přináší Krups také v oblasti hygieny. Speciální sací tryska se vsune přímo do krabice či láhve s mlékem. Eliminuje se tak nejen šíření bakterií, ale zároveň se zbavíte zbytečného použití další nádoby na mléko. Sací trysku lze následně jednoduše opláchnout pod tekoucí vodou. Oba modely nové řady Krups EA8442 a EA 8441 jsou rovněž vybaveny filtračním systémem Claris Aqua a funkcí automatického čištění a odvápnění, které přístroj udržují v perfektní čistotě. Díky speciálním uzavřením okruhu přípravy kávy se snižuje potřeba odvápňování,  čímž vás zbaví zdlouhavého procesu častého čištění. Přístroj se prostě o sebe postará sám.

 

Technické parametry

Plně automatická espressa Krups EA8442 a EA 8441 disponují tlakem 15 barů. Příkon přístrojů je 1 450 W. Ovládání zajišťuje TFT dotykový barevny display.  Integrovaný mlýnek umožňije volbu ze 3 intenzit síly kávy. Zásobník na zrnkovou kávu má objem 250 g, vyjímatelná nádrž na vodu objem  1,7 l. Dvoustupňový podtácek umožňuje snížení pro umístění šálku na latte či cappuccino (85–100 mm a 120–220 mm).

 

Zuzana Ottová

Zdroj: Krups, SEB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.