Krkonošské pohádky se vrací. Tentokrát míří na divadelní prkna

Inscenaci volně navazující na slavný Večerníček České televize uvádí ve svém repertoáru Divadlo Bez zábradlí. Dětské divadelní představení Krkonošské pohádky 2 – Kuba a Anče mají Kubíčka od autorky Boženy Šimkové vzniklo původně jako filmové pokračování oblíbených dětských Večerníčků už na konci 80. let. K jejich natočení však nikdy nedošlo. Teprve nyní mohou diváci nové příběhy o Krakonošovi, Trautenberkovi, Ančeti a Kubovi vidět v podání souboru Divadlo pohádek. Premiéra se uskuteční 5. března 2017.

Krkonošské pohádky 2: Krakonoš Foto: Divadlo pohádek, oficiální zdroj 

 

Legendární Krkonošské pohádky zná zřejmě každý. Však také po právu v roce 2013 vyhráli anketu o nejoblíbenější večerníček. Mají celkem 20 epizod. Málokdo však tuší, že se v roce 1989 připravovalo natáčení dalších 7 dílů. K němu již bohužel nedošlo, ale jejich autorka nám na základě původních scénářů připravila představení Krkonošské pohádky 2: Anče a Kuba mají Kubíčka,“ prozrazuje režisér představení Vít Prýmek.

Krkonošské pohádky 2: Trautenberk Foto: Divadlo pohádek, oficiální zdroj

Nejedná se o první divadelní adaptaci slavných Krkonošských pohádek. Stejnojmenné představení se v Divadle Bez zábradlí hraje již od roku 2013 před permanentně vyprodaným hledištěm. Nyní divadlo uvádí premiéru přímého pokračování původního příběhu, jehož příprava začala v roce 1989, ale nebylo již realizováno.

Sama autorka předlohy Božena Šimková si divadelní zpracování velmi pochvaluje: „Již předchozím nastudováním inscenace Krkonošských pohádek jsem byla zcela unesena, ale nyní kdy se téměř po 30 letech podařilo zrealizovat, alespoň na divadle, pokračování kultovního Večerníčku se má divák opravdu na co těšit.

Krkonošské pohádky 2: Tady je Krakonošovo Foto: Divadlo pohádek, oficiální zdroj

 

Hybatelem děje a hrdinou a hlavním hrdinou je syn Kuby a Ančete Kubíček. Toho alternují mladí talentovaní herci Vojtěch Matějíčka a Michal Pazderka, u kterého se jedná o první profesionální divadelní roli. V dalších rolích se představí Libor Jeník, Petr Pěknic, Barbora Mottlová, Radim Jíra a Kryštof Nohýnek.

Představení doprovází původní hudba profesora Vadima Petrova.

Krkonošské pohádky 2 - plakát  Oficiální zdroj: Divadlo pohádek  

 

Divadlo pohádek loni oslavilo krásné desáté jubileum svého působení. Již od začátku s ním spolupracovali přední čeští umělci v oblasti dětské zábavy jako např. Jaroslav Uhlíř, Dagmar Patrasová a další. Během svého působení odehrálo více než 1 000 představení v Praze i na zájezdech po celé ČR.

Více informací na www.divadlopohadek.cz. 

 

 

Zdroj: Divadlo pohádek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.