Královna víl slibuje večer plný intimity, živé hudby a fantastických tanečních výkonů

Inscenace, která vypráví prostřednictvím dechberoucího tance. je výsledkem spolupráce choreografa, tanečníka a uměleckého šéfa tanečního souboru 420PEOPLE Václava Kuneše (porotce taneční soutěže StarDance) a hudební skupiny Zabelov Group . Představení se odehrají 10. března a 4. dubna v Experimentálním prostoru NoD. 

Královna víl Foto: ©Pavel Ovsík/420people, oficiální zdroj

Jak vzkazují 420PEOPLE: „Inscenaci bychom chtěli s láskou věnovat našim dětem, rodičům a partnerům, kterým začneme říkat, že je máme rádi, až ve chvíli, když už jsou od nás příliš daleko.“

 

Láska nejen hory přenáší

V choreografii Václava Kuneše, který v inscenaci sám tančí, vznikla tato jedinečná taneční show inspirovaná otázkami, které se týkají každého z nás. Jak funguje láska, které stojí v cestě tisíce kilometrů? Jak pevné pouto mezi námi musí být, abychom toho druhého neztratili, i když jsme už tak dlouho necítili jeho vůni, nedrželi ho za ruku ani se nemohli schovat do jeho náruče? Právě na tyto otázky inscenace odpovídá a vychází přitom z autentických osobních materiálů i reálných zkušeností účinkujících.

 Královna víl Foto: ©Pavel Ovsík/420people, oficiální zdroj

 

Umělecké obsazení:

Choreografie: Václav Kuneš a tanečníci

Hudba: Zabelov Group

Kostýmy: Olo Křížová

Light design: Jan Mlčoch

Dramaturgická asistence: Natálie Preslová

Hrají: Fanny Barrouquère, Zuzana Herényiová, Filip Staněk, Václav Kuneš, Lukáš Nastišin & kapela Zabelov Group – Jan Šikl a Roman Zabelov

Královna víl Foto: ©Pavel Ovsík/420people, oficiální zdroj

 

Kdy: 10. 3. 2019, 4. 4. 2019, vždy v 19.30

Kde: Experimentální prostor NoD, Dlouhá 33, Praha 1

 

Kdo je Václav Kuneš

Umělecký ředitel a spoluzakladatel souboru 420PEOPLE, choreograf a tanečník získal po absolutoriu na pražské Taneční konzervatoři angažmá v Nederlands Dans Theater, kde tančil pod vedením Jiřího Kyliána a připravoval nastudování jeho choreografií pro divadla po celém světě. Jako tanečník a choreograf spolupracoval s řadou významných osobností ze světa současného tance, například se Saburem Teshigawarou, kdy byl za interpretaci choreografie Scream and Whisper nominován na cenu Tanečník roku 2005 ve francouzském Cannes. Je autorem mnoha choreografií, které jsou na repertoáru světových tanečních souborů. Se svým souborem 420PEOPLE vystupuje v Česku i zahraničí. Nyní jej můžete znát z televizních obrazovek jako porotce v taneční soutěži StarDance.

Václav Kuneš Foto: ©Pavel Ovsík/420people, oficiální zdroj

 

Více informací: www.420people.org

Foto: ©Pavel Ovsík

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.