Koupelna od Evy Jiřičné pro luxusní kolekci značky Elite Bath

Na letošním Designbloku mohli milovníci moderního designu poprvé, ale ne naposledy, obdivovat koupelnu z nové luxusní kolekce značky ELITE BATH podle návrhu světoznámé architektky Evy Jiřičné. Koupelna je nyní součástí expozice ELITE BATH společnosti SIKO a zájemci o současný design si ji mohou aktuálně prohlédnout v showroomu na pražském Zličíně, na jehož realizaci se podíleli právě členové pražského ateliéru známé architektky AI-Design.

siko_eva_jiricna_elite_bath-koupelna

 

Eva JIřičná prozradila, že se při navrhování inspirovala koupelnou ve svém londýnském bytě, který si rovněž celý designovala. Pro ty, kteří tvorbu architektky sledují, je tak podoba nového přírůstku do luxusní kolekce předem daná. Nemůže chybět sklo, nerez a tmavé barevné tóny, k nimž je jako kontrast přimícháno několik odstínů bílé.

 

Sanitární Broadway

K expozici luxusních koupelen ELITE BATH, která je „zlatým hřebem“ celého showroomu o rozloze 3 000 m2, a který společnost SIKO KOUPELNY otevřela na jaře letošního roku, vede od vstupu žlutooranžová komunikační osa inspirovaná hlavní newyorskou třídou Broadway. Ta diagonálně prochází celým pravoúhle řešeným prodejním prostorem. Usnadňuje orientaci, nabízí odpočinkové a odkládací plochy, kavárnu.

Spolupráce s architektkou Jiřičnou bude pokračovat i nadále, příležitostně bude pro SIKO navrhovat pod značkou „Design by EJ“. Se SIKEm navázali spolupráci i další významní architekti a designéři sdružení pod značkou Czech Deco Team, jehož art directorem je další neméně výrazná osobnost české architektury a designu, architekt Bořek Šípek.

Značka ELITE BATH by měla oslovit zákazníky, kteří kladou požadavky na materiály té nejvyšší kvality a dokonale funkční řešení prostoru ve spolupráci s designéry. Ve svém portfoliu nabízí luxusní sortiment předních českých i světových výrobců a designerů, jako například Vitra, Villeroy&Boch, Kaldewei, Dornbracht, Geotiles, Keuco a mnohých dalších.

 

 

 

 

Zuzana Ottová

Zdroj: SIKO KOUPELNY

 

 

 

 

2 komentáře

  • ALA on 13.4.2015 at 15:11

  Odpovědět

  No jo, ale to jsou koupelny asi do jiných domů, než li do paneláku. Jako fotky vypadají super, ale návrhy koupelen dělá dneska mnoho kvalitnějších firem no. Je jasné, že když zde nejsou nějaké limity jako jsou peníze a prostor, tak se dá vymýšlet mnoho věcí. ale od klasické praxe se to dost liší.

  1. Odpovědět

   Děkujeme Vám za Váš názor. Ano, koupelnu od Evy Jiřičné si asi moc majitelů bytů v panelových domech nepořídí. Nepořídím si ji ani já, i když právě rekonstruujeme. Nemám ani prostor, ani finance, ani by se nám stylem do stopadesát let starého venkovského domku nehodila. Ze stejného důvodu si na stěnu v obývacím pokoji nepověsím Picassa. To ale neznamená, že se na něj nemohu jít podívat do galerie. Také přitom vím, že vedle mě může stát někdo, kdo si ho s přehledem může dovolit. A pokud to náhodou zjistím, budu jen doufat, že to není nějaký snob, který se nedokáže o obraz dobře starat.

   O čem s Vámi určitě nebudu polemizovat je to, že existují lepší firmy než SIKO, jenže právě tato jediná zahájila spolupráci s nejslavnější a nejprestižnější architektkou českého původu, takže bychom spíš měli být hrdí, že od ní má kolekci ryze česká firma, že na to nemusíme koukat jen „přes plot“. A to je důvod proč se informace o této spolupráci objevila na našem webu, který není primárně zaměřen na oblast bydlení a snaží se přinést co nejzajímavější novinky. Až nás osloví firma, která dokázala skloubit maximálně funkčnost a estetiku v sanitárním vybavení pro běžné byty, rádi jí dáme na našich stránkách prostor. Ono se dá vymyslet i za málo peněz spoustu parády. Když byly prázdné obchody, lidé byli kreativní, dnešní konzumenti jen čekají, co jim kdo podstrčí a z celé nabídky si vyberou stejně to, co viděli v reklamě nebo co si koupili sousedi. A bytoví architekti se svým přístupem příliš neliší.

   Zuzana Ottová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.