Korutanská střediska hlásí 50 cm čerstvě napadnutého prašanu, ledovec Mölltal až 250 cm

Zima si už letos nekompromisně sahá po žezlu, což uvítají všichni milovníci zimních sportů, i když za sněhem se zatím budou muset vypravit do vyšších poloh. Jedním z takových míst jsou aktuálně straně rakouských Alp se svými širokými, upravenými  svahy a sjezdovkami. Volba destinace závisí na požadavcích na sportovní vyžití. Na nápor turistů je připraveno 24 lyžařských středisek, z nichž mnohé dosahují výšky až 3000 metrů nad mořem, jako např. Heiligenblut, Mölltalský ledovec, a další jsou ideální pro zimní rodinnou dovolenou.

Alpské sjezdovky už lákají na první sníh Foto: ©Karnten Werbung, Fotograf Franz Gerdl,Einschränkung KWOMA AGBs, oficiální zdroj

Alpské sjezdovky už lákají na první sníh
Foto: ©Karnten Werbung, Fotograf Franz Gerdl,Einschränkung KWOMA AGBs, oficiální zdroj

 

Některé z lyžařských středisek, jako např. Nassfeld, dokonce patří mezi nejlepší v celém Rakousku. Díky své geografické poloze v alpsko-jadranské oblasti jsou Korutany obzvláště hýčkané sluncem – hosté tu zažijí zimní klima bohaté na sníh a v zimě o 100 hodin slunečního svitu více než v jiných lyžařských destinacích západně od hlavního alpského hřebene. Navíc jsou Korutany považovány za místo se zaručenými sněhovými podmínkami: V zimě 2013/14 se obyvatelé Korutan mohli radovat dokonce z největšího množství sněhu v celých Alpách. Nejen rodiny tu získají cenově výhodný top skipas Kärnten-Osttirol-Gold a dále mnoho regionálních skipasů a paušálních balíčků s atraktivními službami zahrnutými v ceně a nabídkami „ski-for-free“.

 

Všechny zimní radovánky

Korutany byly vždy oblíbeným cílem milovníků lyžařských túr a individualistů. Spoustu zábavy ale přináší hostům také celá řada možností mimo sjezdovky. Bruslaři a vyznavači curlingu mají k dispozici bezpočet zamrzlých jezer. O pestrost a rozmanitost zážitků se postarají běžkařské tratě, osvětlené sáňkařské dráhy a turistika na sněžnicích. Lyžařský den v Korutanech můžete nechat příjemně doznít při zimním wellnessu. K dobití energie lákají termální římské lázně Römerbad a lázně St. Kathrein v Bad Kleinkirchheimu, termální lázně ve Warmbad-Villachu i nové lázeňské domy u korutanských jezer a řada wellnessových center v areálech hotelů.

Vícedenní skipas v Bad Kleinkirchheimu (od 2 dnů) umožňuje svobodně se každý den rozhodnout, zda dát přednost sjezdovkám nebo lázním. A od 8. března je skipas pro hosty partnerských podniků dokonce zahrnut do ceny ubytování a vstup do lázní je zlevněn o 50 procent.

Pro všechny, kteří o zimní dovolené touží po kombinaci lyžařské zábavy, rodinné pohody, potěšení v termálních lázních a vánočního kouzla, je tou pravou volbou region Villach. Zážitky na lyžích dopřejí lyžařské areály Gerlitzen Alpe a Dreiländereck, jejichž sjezdovky se zaručenými sněhovými podmínkami nabízejí ty nejlepší možnosti pro začátečníky i zkušené lyžaře. Příznivcům jiných radovánek než je alpské lyžování nabídne spoustu zábavy turistika, běh na lyžích nebo sáňkování v přírodním parku Dobratsch či lyžařském středisku Verditz. Případně si můžete užívat srdečné atmosféry města na řece Drávě – Villachu. Milovníci wellnessu najdou skvělé možnosti vyžití v nových termálních lázních KärntenTherme ve Warmbad-Villachu.

Thermal Römerbad Foto: ©MICHAEL GRUBER, Bad Kleinkirchheim Tourismus, oficiální zdroj

Thermal Römerbad
Foto: ©MICHAEL GRUBER, Bad Kleinkirchheim Tourismus, oficiální zdroj

 

Z hotelu přímo na sjezdovku lze vyrazit v rodinné lyžařské oblasti Katschberg. Zárukou výborných sněhových podmínek je poloha v nadmořské výšce od 1 640 do 2 220 metrů. 100% sjezdovek je vybaveno nejmodernějšími zasněžovacími systémy a nabídne celkem 70 kilometrů tratí. Pravý zimní ráj však Katschberg představuje pro malé hosty díky Dětskému světu Katschi, kde mají děti rezervovánu vlastní sjezdovku. Mluvící komiksové postavy po celé délce sjezdovky baví děti projíždějící po trati, na start pak malé lyžaře opět vyveze speciální dětský talířový vlek Mini-Jet.

Rakouské Alpy jsou i zimním rájem pro děti Foto: ©Karnten Werbung, Fotograf Franz Gerdl, EinschränkungKWOMA AGBs, oficiální zdroj

Rakouské Alpy jsou i zimním rájem pro děti
Foto: ©Karnten Werbung, Fotograf Franz Gerdl, Einschränkung KWOMA AGBs, oficiální zdroj

 

Náš tip

Mistrovství světa v alpském lyžování 2015 udělá opět zastávku i v Korutanech: 10./11. ledna přijedou do Bad Kleinkirchheimu ty nejrychlejší lyžařky světa, aby zde soutěžily ve sjezdu a superkombinaci.

 

Praktické informace

Více informací a nabídky včetně výhodných balíčků na www.zima.korutany.com. Probíhá zde i soutěž o skipasy.

 

Zdroj: KÄRNTEN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.