Korutanská karta: Klíč ke 100 zajímavým turistickým cílům

Rodinná dovolená v Korutanech, na slunečné straně Alp, přináší do života pestré barvy. Zasněná, sytě zelená horská krajina, azurově modré nebe a k tomu průzračná modrozelenými tóny podbarvená vodní hladina malebných jezer, která jako malá moře s teplotou vody až 28°C zvou ke koupání. A k tomu všudypřítomná vůně dobrodružství.

Trochu adrenalinu při přecházení  Teufelbricke (Čertovského můstku) v Tscheppaschluchtu dodá dovolené nádech dobrodružství<br />  Foto: LEITNER, Kaernten Werbung, oficiální zdroj

Trochu adrenalinu při přecházení Teufelbricke (Čertovského můstku) v Tscheppaschluchtu dodá dovolené nádech dobrodružství
Foto: LEITNER, Kaernten Werbung, oficiální zdroj

Uspokojit své touhy po něm nabízejí krásná okolí korutanských jezer a v první řadě hory. Mírné klima a až 2.000 slunečných hodin ročně tady platí za mimořádně spolehlivé a příjemné společníky. Od jara, které tu začíná opravdu brzy, až do pozdního barvami hýřícího podzimu.

Jako univerzální klíč ke všem dveřím funguje pro rodiny Korutanská karta (Kärnten Card), se kterou je možné tak často, jak je libo, a především zdarma navštívit přes 100 zajímavých turistických cílů v Korutanech: lanovky, rozhledny, krápníkové jeskyně, zoologické zahrady, alpské cesty, soutězky atd.

Kromě toho ještě více jak 60 dalších partnerů nabízí držitelům karty výhodné slevy. Korutanská karta je platná od 12. dubna do 26. října 2015 a stojí na jeden týden 36 EUR pro dospělého a pouze 16 EUR pro dítě (rok narození 2000-2008). Koupit si Korutanskou kartu lze na mnoha prodejních místech po celých Korutanech – jako například v turistických informačních kancelářích. U mnoha partnerů, pokud se ubytujete na stanovený minimální počet nocí, obdržíte Korutanskou kartu k ubytování zdarma. Korutanská karta je ovšem platná pouze s průkazem totožnosti majitele.

 

Další informace najdete na www.kaerntencard.at nebo www.korutany.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.