Koberce s duchovním rozměrem

Mandala je od nepaměti symbolem jednoty a rovnováhy, využívá se rovněž v psychoterapii. Kruhový obrazec má nepřeberně podob a také zákonitostí, jak působit na lidskou psychiku. Přičítají se mu i relaxační schopnosti, a právě jich se rozhodl využít výrobce designových koupelnových koberečků Grund jako inspiraci pro svou originální kolekci koberců.

koberecek_grund_mandala_voda-perex

Ta bude uvedena na trh na podzim letošního roku. Oficiální představení a světová premiéra nové kolekce Koberce Grund jako mandaly proběhne v únoru 2014 na veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem. „K této události připravujeme také katalog a očekáváme velký zájem z celého světa.  Pevně doufáme, že naše koberce budou šířit pozitivní energii. Čistý zisk z prodeje mandal věnujeme na charitativní projekty v Čechách i v zahraničí,“ vysvětluje říká Jiří Grund, ředitel stejnojmenné společnosti, která již více než 20 let vyrábí koupelnové předložky a vyváží je do více než 40 zemí celého světa.

 

Mandaly trochu jinak

„Hlavní myšlenkou celého projektu je poskytnout lidem možnost nechat působit na svoji mysl zářivé mandaly natištěné nebo vyšité do koberců. Mandaly jsou pečlivě vybrány tak, aby jejich barevné složení a zvolené motivy ovlivňovaly různé aspekty lidské mysli,“ doplňuje Jiří Grund.

 

Pozitivní působení ve dvou rovinách

Nejen nedočkaví zájemci o koberce, které do jejich domovů přinesou pozitivní energii, si je budou moci prohlédnout na předpremiéře celé kolekce, jež proběhne na společné výstavě se ZŠ Sluneční v Hostinném, která vzdělává děti s lehkým až těžkým mentálním postižením a děti s kombinovanými vadami a autismem, pro něž je právě výtvarná tvorba jedním z významných komunikačních prostředků. Při malování mandal spolupracovaly děti se svými rodiči.

Výstava se bude konat v tamním Františkánském klášteře a potrvá do konce 25. srpna. Vernisáž se uskuteční 30. května 2013 v 17 hodin a bude ji moderovat jeden z nejpovolanějších – Jaroslav Dušek.

mandala-plakat

 

Nejdřív Matragi, pak mandala

Koberce se vzory mandal nejsou prvním originálním počinem české rodinné firmy Grund. K 20. výročí svého vzniku vyrobila společnost Grund Kolekci koupelnových předložek a kusového koberce podle exkluzivních návrhů oblíbené návrhářky rodinných příslušnic vlivných mužů arabského světa.

 

Více o nabídce i charitativní práci firmy Grund se lze dočíst na www.grund.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.