Když na vás mluví nádobí

Ikonická kolekce Cylinda Line oslovuje příznivce kvalitního designu již 46 let. Nutno dodat, že i přes svůj střední věk neztratila nic z atraktivity a elegance, kterou jí zaručily minimalistické linie, jež podtrhuje hladký lesklý nerezový povrch. V inovovaném pojetí nyní jejím prostřednictvím promlouvá sám její autor – světoznámý dánský designér a architekt Arne Jacobsen.

kolekce-arne-jacobsen_perex-paul-smith-stelton-sada-mixer-na-koktejly-se-lzici-sejkr-nadoba-na-led-2-litrovy-dzban-sklenene-podlozky-a-servirovaci-podnos

 

Řada Cylinda Line se skládá z několika unikátních kousků. Obsahuje salátovou mísu, příbor, mlýnek na koření, kávovar, konvici a barové vybavení od kleští na led přes šejkr až po mixér na Martini.

Není to množstvím vypitých drinků připravených za pomoci barové části inovované kolekce, z níž se jejímu uživateli dostane Jacobsenových životních pravd a dobrých rad. Britský designér Paul Smith totiž klasickou kolekci inovoval překvapivým způsobem – místo klasické stříbrné barvy je díky speciální titanové slitině ocel hluboce černá, aby lépe vynikl v ní vyrytý Jacobsenův odkaz. Během vychutnávání drinku se tak můžete zamýšlet nad citacemi: „Začni něco nového“, „Ber požitky vážně“ nebo „Přemýšlej odlišně“.

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o limitovanou edici, může se stát kterýkoliv kousek i vytříbeným a netuctovým dárkem. Původní i inovovanou kolekci dodává na náš trh dánská firma Stelton, která vznikla stejně jako kolekce v 60. letech minulého století a pojí je tak dlouholetá tradice.

 

Zuzana Ottová

Zdroj: www.Luxurytable.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.