JSEM NOVÝ POHLED: Inspirace pro novou generaci fotografů

Začátkem listopadu oznámila společnost Nikon spuštění velké integrované marketingové kampaně JSEM NOVÝ POHLED, která má fotografy nasměrovat k prozkoumání světa fotografie prostřednictvím vlastního individuálního pohledu, a proto je chce inspirovat na všech úrovních a umožňovat jim dosažení svých ambicí a rozvíjení schopností pomocí oslovených fotografů.

Foto: Clark Little, Nikon, oficiální zdroj

Foto: Clark Little, Nikon, oficiální zdroj

 

První fáze kampaně odstartovala v celé Evropě 3. listopadu 2014 televizní reklamou, v níž účinkuje Clark Little fotograf žijící na Havaji, který vzbudil na celém světě rozruch svými fotografiemi zachycenými přímo ve vlnobití. Druhá fáze bude uvedena ještě v tomto roce a představí novou nadějnou hvězdu fotografie, Andria Alexsandravika.

Pro všechny fotografy, kteří budou motivováni Clarkovým a Andriovým příběhem, bude kampaň podporována na stránkách společnosti Nikon pomocí digitálního uzlu, jenž umožní zákazníkům objevit cestu těchto fotografů i inspiraci, která stála za zrodem nejznámějších fotografií použitých v reklamní kampani. V Clarkově případě mají zákazníci k dispozici i krátký dokumentární film, záběry z natáčení a interaktivní rozhovor se samotným fotografem.

Kampaň je plně integrována s 20 a 30 sekundovou televizní reklamou, tiskem, externími reklamními prvky, reklamou v kinech i reklamou online. Základní kreativní prvky byly navrženy reklamní agenturou Jung von Matt a digitální podporu poskytuje strategická digitální agentura Blast Radius. PR a podporu v sociálních médiích poskytuje londýnská integrovaná komunikační agentura Brands2Life.

„Fotografové na všech úrovních, od teenagerů seznamujících se se službou Instagram až po uživatele profesionálních jednookých digitálních zrcadlovek, touží vyčlenit se z davu pomocí svých jedinečných fotografií. Tato kampaň bude tyto uživatele vést ke kvalitní fotografii, pomáhat jim postoupit dál a objevovat svůj jedinečný fotografický styl. Tohoto cíle dosáhne naše integrovaná marketingová kampaň využitím obrovské oblíbenosti napříč všemi médii, které se těší výjimeční a inspirativní fotografové na celém světě,“ vysvětluje Yasmin Hartson, vedoucí pro reklamu a média ze společnosti Nikon Europe. „Dnešní doba je pro fotografy neuvěřitelně vzrušující. Máme obrovskou radost, že tolik lidí tak často a rádo fotografuje, ať už pomocí chytrého telefonu nebo fotoaparátu. Chceme je podpořit, až budou připraveni posunout se blíž ke kvalitní fotografii. Naše vize spočívá v udržení zobrazovací technologie společnosti Nikon přímo v jádru komunity věnující se obrazu. To znamená, že musíme efektivněji a s větším nadšením oslovit fotografy na všech úrovních.“

 

 

Zdroj: Nikon

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.