JSEM Galerie osobností: Soutěžte v novém projektu Nikon

Společnost Nikon pokračuje v konceptu #creativetrail, který povzbuzuje každého, kdo chce zanechat svoji kreativní stopu. Výzva je pro milovníky fotografie a videa o to zajímavější, že kromě možnosti ukázat prostřednictvím fotografií nebo videa sdílených pod hashtagem #creativetrail celému světu, kdo nebo co je pro něj inspirací, mohou soutěžit o fotoaparát Nikon D5500 s výklopným dotykovým displejem.

Tvůrci projektu JSEM GALERIE OSOBNOSTÍ Edita Horová a Matěj Třasák  Foto: Nikon, oficiální zdroj

Tvůrci projektu JSEM GALERIE OSOBNOSTÍ Edita Horová a Matěj Třasák
Foto: Nikon, oficiální zdroj

 

 

Šířit povědomí o tomto konceptu pomáhají Nikonu tvořiví lidé ze všech kontinentů, nyní se k nim připojují také tvůrci videí Edita Horová a Matěj Třasák s projektem JSEM GALERIE OSOBNOSTÍ. Vznikly tak videoprofily pěti tvůrčích osobností. Autentický dokument s ambicí inspirovat ostatní k tomu, aby tvořili a plnili si sny – právě prostřednictvím sdílení příběhů ostatních. Jak sami tvůrci říkají, dnes je pro nás stále důležitější nejen samostatně tvořit, ale také sdílet, vzájemně se inspirovat, zanechávat svoji kreativní stopu.

„Chceme lidi inspirovat k tomu, aby věřili v tvorbu jako takovou a uvědomili si, že i u nás vznikají krásné a zároveň kvalitní věci. Že tvořit se dá v mnoha směrech. Možná i připomenout mladým lidem, že životní cestou může být i umělecká tvorba či řemeslo a podpořit je v tom,“ objasňuje motivaci k projektu Edita Horová.

Ve svém díle se mladí filmaři zaměřili na osobnosti úspěšné v různých tvořivých činnostech, avšak ne příliš mediálně známé. Pilotní díl představuje samy tvůrce – Editu a Matěje, ukazuje jejich způsob práce a tvůrčí naladění. Dále můžete zjistit, kdo je dirigent, hudební skladatel, houslista a sbormistr Chuhei Iwasaki, designérky Klára Šumová a Zdeňka Imreczeová, sochař, umělecký sklář a vysokoškolský pedagog Rony Plesl a hudebník Dan Bárta – tentokrát však v roli fotografa. 

 

„Celý projekt je natočen pouze na jedno tělo a jedno ohnisko. Rádi se držíme klasické tvorby, a proto jsme vybrali objektiv NIKKOR s ohniskem 35 mm, který nám svým zobrazením umožnil vytvořit dokument, jenž vtáhne do děje. Jako tělo jsme zvolili D750 – dle nás to nejlepší, co pro video Nikon nabízí,“ doplňuje Matěj Třasák.

 

 

 

O soutěži

Každý, kdo propadl kouzlu fotografie a videa, se může projektem inspirovat, sdílet vlastní výtvory online a zapojit se tak do soutěže o digitální zrcadlovku Nikon D5500 s výklopným dotykovým displejem.

Stačí, abyste vytvořili fotografii nebo video o délce do 60 sekund, ukazující vaši tvůrčí inspiraci – ať už jde o inspirativní osobu, věc, místo, činnost – fantazii se meze nekladou. Své dílo nahrajte na Instagram a označte hashtagy: #jsemgalerieosobnosti a #creativetrail a označením profilu @nikon_cz_sk

Použití všech označení je podmínkou pro zařazení do soutěže. 30. 11. 2016 vybere odborná porota spol. Nikon nejoriginálnější příspěvek, jehož autor obdrží fotoaparát Nikon D5500. 

Cena pro vítěze soutěže - digitální zrcadlovka Nikon D5500 s výklopným dotykovým displejem Foto: Nikon, oficiální zdroj

 

 

Zdroj: Nikon

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.