Jídlo z blízka: Objevte kouzlo farmářských lahůdek na 5. ročníku gastronomického festivalu

V Brně již druhý týden pokračuje festival určený všem milovníkům dobrého jídla a zejména pak těm, kteří preferují regionální potraviny. Pokud vám záleží na tom co jíte, odkud jednotlivé suroviny pocházejí, pak byste si neměli akci příznačně pojmenovanou Jídlo z blízka nechat ujít. Za lahůdkami z českých luhů se můžete vypravit až do 26. července. V rámci jubilejního pátého ročníku festivalu jsou pro návštěvníky připravena speciální degustační menu z regionálních surovin za festivalové ceny či kulinářské dílny ve vybraných brněnských restauracích.

Logo Jídlo z blízka Oficiální zdroj: JZB 

 

Pátého ročníku gastronomického festivalu Jídlo z blízka se účastní brněnské podniky Bohéma, Borgo Agnese, bistro DeguŠtace, La Bouchée, Na Chatě, Palazzo, Prominent, Ristorante Piazza a Šelepka. V nabídce restaurací najdete čerstvé candáty z Pohořelic, šťavnaté maso z ekofarem na Valašsku a Vysočině nebo z brněnské Mikrofarmy a těšit se můžete také na využití čerstvých bylinek, sezónní zeleninu, jahody, sluncem provoněné třešně od Hustopečí či meruňky z Břeclavska.

Menu jednotlivých restaurací si můžete přečíst zde.

Jídlo z blízka: ukázka restaurační nabídky Foto: JZB, oficiální zdroj

 

Cesta od vidlí až na vidličku

Letní festival má také doprovodný program, na němž se osobně seznámíte se sedláky, vinaři, malovýrobci delikates i šéfkuchaři, kteří svoji práci nepřestali dělat s láskou. Pod jejich laskavým dohledem si můžete vyzkoušet tradiční řemesla, naučit se klasické recepty nebo ocenit půvab moravských vín.

 

Krása jednoduchosti

Jestli jste dosud váhali s pečením kváskového pečiva nebo přípravou domácích těstovin, vrhněte se do toho tentokrát po hlavě. Program je připraven právě pro vás. Přiveďte i své děti, které jistě nadchne, jak se z několika málo ingrediencí stane sladce voňavý babičkovský koláč. Do Brna také zamíří na velké degustace ve stylu zahradní slavnosti zástupci předních vinařství jižní Moravy a první pátek festivalu bude patřit grilování v samém centru Brna, na Moravském náměstí.

Všechny akce doprovodného programu najdete tady

 

 

Prozkoumejte příběh surovin, zamluvte si stůl na www.jidlozblizka.cz a ochutnejte jižní Moravu na jedné z největších gastronomických událostí tohoto roku v Brně! Nikde jinde nepoznáte jídlo z blízka tak zblízka.

Můžete se nechat zároveň inspirovat a pokud máte ke gastronomii blízko i profesně, zjistíte zde vše potřebné, jak festival uspořádat i ve vašem regionu.

 

 

Zdroj: Jídlo z blízka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.