Jarní výstava skalniček u Fausta

Počasí je sice nevyzpytatelné, ale kalendář a právě nadcházející Velikonoce nás přesvědčují, že jaro do českých luhů a hájů skutečně dorazilo. Potvrzuje to i tradiční Jarní výstava, kterou pořádá Klub skalničkářů Praha. Možná jim nenápadně pomáhá i tajemný soused doktor Faust, ale rozhodně v zahradách vedle jeho domu, na rohu Karlova náměstí a Vinohradské třídy už se natřásá svěží zelení a barevnou šatovkou z květů. A protože si s námi jaro hraje na schovávanou, vydrží zde jen do Apríla.

Jarní výstava skalniček: plakát Oficiální zdroj: KSP

Výstava prvních jarních květin a rostlin, zejména lomikamenů a cibulovin je i tentokrát obohacena o výpěstky členů klubu. Funguje i obvyklá poradenská služba, kde získáte informace ohledně pěstování vybraných rostlin, ale i rady, pokud vaše zahrada z nějakého důvodu trucuje.

 

Praktické informace

Jarní výstava potrvá do 1.4.2016, otevřena je denně od 9 – 18 hodin včetně soboty, neděle a svátků.

Místo konání: Praha, Karlovo náměstí, výstavní areál u kostela sv.Jana Nepomuckého Na Skalce vedle Faustova domu.

Vstupné plné 40 Kč, poloviční 20 Kč.(osoby starší 65 let po předložení dokladu děti od 6 let, studenti, osoby se zdravotním postižením /průkaz ZTP, ZTPP/ a jejich doprovod, členové KSP po předložení členské legitimace), děti do 6 let mají vstup zdarma.

Více informací o klubu a jeho aktivitách najdete zde

 

Zdroj: KSP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.