Jarní vstupné do Veletržního paláce NG v Praze

Národní galerie v Praze připravila na jarní sezónu 2014 jednotné nižší vstupné do Veletržního paláce v Praze, v jehož rámci si mohou návštěvníci prohlédnout jak rozsáhlé sbírky moderního a současného umění, tak aktuální krátkodobé výstavy. Od 1. dubna 2014 je tedy možné vstoupit do celého Veletržního paláce jen za 200 Kč.

logo-ng_perex

V letošním roce se i objekt Veletržního paláce sám stává objektem výstavním. Děje se tak v upomínku 40 let, které v srpnu uběhnou od doby, kdy ho zachvátil zničující požár. Projekt 40. výročí požáru Veletržního paláce zahrnuje výstavy, přednášky a diskuse k této unikátní stavbě z roku 1928.

 

Celá prohlídka za jednu cenu

Od 1. dubna si návštěvníci nebudou muset na výstavy připlácet 100 Kč, vstupné na tyto menší krátkodobé výstavy bude zahrnuto v rámci celkového vstupného do Veletržního paláce. Na výstavy ve Veletržním paláci bude zachováno samostatné vstupné ve výši 100 Kč, 50 Kč snížené vstupné, 200 Kč rodinné vstupné,  pouze na velké výstavy, které Národní galerie v Praze pořádá ve Veletržním paláci v 1. patře východního křídla. Ostatní krátkodobé výstavy a expozice moderního a současného umění ve všech pěti patrech Veletržního paláce si budou moci návštěvníci Veletržního paláce prohlédnout v rámci jednotného vstupného do celého objektu. Za 200 Kč mohou vidět takové skvosty, jako obrazy a sochy ve Sbírce francouzského umění 19. a 20. století, která slaví 90. výročí od svého vzniku, výjimečná díla Františka Kupky a dalších českých autorů, přehlídku českého kubismu a  díla řady dalších autorů až po současné umění. Lektorská oddělení nabízejí pro návštěvníky všech věkových kategoriích prakticky každý den program, více na webu Národní galerie v Praze.

Podmínky pro snížené vstupné či vstupy zdarma zůstávají nezměněny, stejně tak vstupné do ostatních objektů Národní galerie v Praze.

 

Výhodná celoroční vstupenka

Pro opakované návštěvy výstav a expozic nabízí Národní galerie v Praze roční vstupenku, kterou je možné za výhodnou cenu 990 Kč koupit na všech pokladnách objektů NG. Ta platí pro stálé expozice i výstavy ve všech objektech Národní galerie v Praze po celý rok od zakoupení, tedy pokud si návštěvník zakoupí roční vstupenku v dubnu 2014, bude platit po dob dvanácti měsíců do dubna 2015Roční vstupenka se tak návštěvníkům „vyplatí“ již při pěti návštěvách. Vzhledem k tomu, že jen v letošním roce připravila NG pro své návštěvníky více než 30 výstavních projektů, od velkých výstav po grafické kabinety, nebude pro uměnímilovného majitele roční vstupenky problém ji bohatě využít. Může tsk být u vhodným dárkem třeba k narozeninám.

 

Zdroj: NG v Praze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.