Jarní prázdniny: Kam se s dětmi vydat

Jarní prázdniny začínají letos školákům už 5. února a v posledním kraji končí 18. března 2018. Pokud přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit, aby se nenudili, máme pro vás hned tři tipy na lyžování s doplňkovou relaxací, a další na místa kde se zabaví a na prázdniny budou v nejlepším ještě dlouho vzpomínat.

Lyžařská školka Foto: Nebespán, oficiální zdroj

 

Rakouský ski cirkus pro malé i velké

Nekonečně velký výběr skvěle upravených sjezdovek, žádné čekání na lanovky, vynikající gastronomie a notně netradiční design i wellness svět. To vše najdete v hotelu Puradies v rakouském Leogangu, idylickém středisku, které stojí přímo mezi dvěma lanovkami vedoucími do lyžařského ráje. Přímo v hotelu je půjčovna lyží a o sněžná prkna hostů tady pečují hned dva servismani. Puradies je partnerem lyžařské školy pro dospělé i pro děti, takže rodiče mohou lyžovat nebo odpočívat ve zdejším krásně vybaveném wellness světě, zatímco o jejich ratolesti se postarají zkušení lyžařští instruktoři. Po lyžování si můžete dopřát speciální masáž, která uleví namoženým svalům a zájemci se mohou naučit správnou techniku populárního tejpování. Za čím sem však lidé nejvíce míří, je zdejší unikátní atmosféra. Zvenčí toto místo vypadá jako tradiční romantický horský hotel, uvnitř na vás čeká nejedno překvapení, které mu přineslo mezinárodní designérské ocenění. A skutečně tady pocítíte, že jste součástí impozantního světa zasněžených Alp všude kolem – pokoje, odpočívárny i sauny jsou maximálně prosklené, abyste si mohli tohoto luxusu náležitě užít. A pozor: myslí tady ve velkém i na děti, kterým je určena krásná velká herna a svůj prostor plný zábavy si tady najdou i teenageři. Více na www.puradies.at.

Rakouský ski cirkus  Foto: Puradies, oficiální zdroj

 

Zábava pro děti, wellness pro rodiče

Spousta zábavných aktivit o jarních prázdninách čeká na děti i dospělé v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. V místním Ski areálu Razula si můžete užít jak lyžování, tak i běžky díky síti 50 km značených tras. Speciální sjezdovku tu mají i pro děti, vybavenou dětským parkem Razulák a snowtubingem, své potomky tady můžete také svěřit do péče zkušených instruktorů lyžařské školy Sunski. Hned vedle jsou termální bazény Wellness Horal s vodou vyhřívanou na 36 °C a řadou atrakcí – dospělé potěší saunový svět a velký výběr masáží. Ty si můžete nerušeně dopřát i díky animačním programům, které tady pravidelně pořádají po celou dobu jarních prázdnin. Každé ráno od 8 do 10 pak můžete vyrazit na saunování s dětmi a v 9 hodin dokonce na saunový rituál! A zábava tady nekončí ani po setmění: kromě bazénů můžete využít také sportovní nabídky od bowlingu přes indoor golf po návštěvu fitness centra. A za rozednění se tady konají vyhlášené lekce jógy s indickým lektorem. Místní Spa hotel Lanterna nabízí zvýhodněné zimní balíčky zahrnující neomezený vstup do dvou wellness center, skipas do Ski areálu Razula, exotickou masáž, šestichodové menu v zážitkové restauraci Vyhlídka a další výhody. A tady je ještě tip pro milovníky adrenalinu: hned naproti hotelu se koná 10. února Testování skialpů a noční závod na skialpech a 17. února Noční stopa Valachy. S dětmi můžete zajít 3. března na Maškarní lyžovačku. Více na www.lanterna.cz

Lyžařská školya Sunski Foto: Lanterna, oficiální zdroj

 

Lyžařská školka all inclusive na Šumavě

Chcete si užít dovolenou s dětmi na horách a zároveň si trochu odpočinout? Hotel Nebespán v Kašperských Horách pořádá lyžařskou školku all inclusive a děti vám vyzvednou a vrátí přímo do hotelu – nemusíte si ani sundat bačkory. Školka je určena pro děti od 4 do cca 10 let a probíhá na uzavřeném hřišti s provazovým vlekem a jezdícím kobercem v krásném rodinném skiareálu Lišák přímo v Kašperských Horách. Výuka je přizpůsobena potřebám nejmenších, k dispozici je vyhřívaná klubovna, teplý čaj a svačinka, úschovna lyžařského vybavení a mnohé další. Větší děti se zdokonalují na velkém vleku a přihlásit je můžete i na lekce snowboardingu. Vy si zatím můžete zalyžovat, naskočit do běžkařské stopy, projít se po krásném okolí či popustit uzdu svým gurmánským choutkám. Nebespán je první francouzské bistro na Šumavě, kde si dáte špičkovou kávu připravenou na legendárním kávovaru, domácí dortíky či francouzské speciality od šéfkuchaře Françoise, který pochází z francouzského Cognacu. Na večeři si v Nebespánu navíc i v zimě zajdete jen tak ve střevíčkách, protože se tady můžete přímo nad kavárnou ubytovat v komfortních apartmá či v romantických pokojích s výhledem na hrad Kašperk. Více na www.nebespan.cz.

Lyže i dobré jídlo Foto: Nebespán, oficiální zdroj 

 

Cvičení pro opičky

O jarních prázdninách otevře své dveře veřejnosti speciální tělocvična pro děti Monkey’s Gym, a to ve všech třech svých pobočkách – v Galerii Harfa na Praze 9, v Baby Clubu Juklík ve Stodůlkách i v Obchodním centru Šestka. Na „otevřené hodiny“ můžete přijít bez předchozí rezervace a dopřát své ratolesti šedesát minut plných pohybu. Dětem jsou k dispozici všechna nářadí vyrobená speciálně pro ně, jako kladiny, bradla, žebřiny, trampolíny, opičí dráhy, míče, zábavné barevné a měkké cvičební prvky, horolezecká stěna a mnohé další. Více informací a termíny otevřených hodin najdete na www.monkeysgym.cz.

Speciální tělocvična Foto: Monkey's Gym, oficiální zdroj

 

Juklíkování pro všechny vodomily

Do bazénu s příjemně teplou vodou a nepřeberným množstvím hraček a pomůcek, které se používají při výuce plavání, si můžete přijít zadovádět o jarních prázdninách do obou poboček Baby Clubu Juklík (na Praze 5 a Praze 10), kde pořádají volné hodiny plavání, neboli Juklíkování. Maminky jistě ocení i celkové prostředí klubu, kde považují za samozřejmost nočníky, přebalovací prostory, klidnější oddělení na kojení, zvýšená hygienická opatření a samozřejmě milý personál, který je na pobyt malých dětí zvyklý. Po koupání můžete své drobotině dopřát zdarma odpočinek v herně a dát si dobrou kávu či něco malého k zakousnutí. Více informací najdete na www.juklik.cz.

 

Kreativní workshopy v dílnách Aladine

K tvoření a lásce ke kreativitě přivedou děti i dospělé zkušené lektorky a výtvarnice v kreativní dílně Aladine. Popustíte zde uzdu své fantazii, naučíte se spoustu kreativních technik, objevíte zábavná razítka, která mají desítky variant použití na papír, textil a mnohé další materiály. Něco hezkého si vytvoříte, ozdobíte sebe, krásně si zútulníte byt či zpestříte šatník. Především tady ale zažijete spoustu zábavy a odnesete si krásný pocit rodinné pospolitosti. Více informací a termíny kurzů najdete na www.aladine.cz.

 

Praktické informace o jarních prázdninách 2018

Kdy jsou v ČR jarní prázdniny zjistíte tady.

Tipy, kam s dětmi na hory i na výlet: www.malydobrodruh.cz

Wellness Foto: Lanterna, oficiální zdroj

 

 

Zdroj: Aladine, Juklík, Lanterna, Monkey’s Gym, Nebespán, Puradies

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.